logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Co to za miejsce – psi hotel?

Każde rozstanie z psem jest dla nas i dla psa bardzo stresujący. Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, żeby pozostawić pupila u bliskiej osoby. Wtedy wybór jest ograniczony i właściciele stają przed poważną decyzją. Czy zabrać zwierzaka ze sobą czy oddać go pod opiekę do psiego hotelu?

Czym w ogóle jest psi hotel?

Jest to jedno z miejsc, gdzie właściciel może pozostawić swojego pupila na okres ich nieobecności. Psiak przyjmowany jest na pobyt powyżej 24 godzin. Opieka jest całodobowa, a opiekunowie dbają o zaspokojenie wszystkich potrzeb. Pracownicy hotelowi wyprowadzają psiaki, karmią je, wychodzą na spacer. Wszystko po to, aby pupil czuł się jak najbardziej komfortowo. Pamiętajmy jednak, że każdy hotel oferuje różny poziom usług oraz różne oferty. Dlatego warto zapoznać się z tymi elementami odpowiednio wcześnie.

Co to za miejsce – psi hotel?
Źródło: Freepik

Gdzie szukać takiego hotelu?

Najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania w Internecie. Strona animalhotels.com oferuje właścicielom pupili dostęp do bazy hoteli i opiekunów dla zwierząt. Można tam znaleźć liczne oferty razem ze zdjęciami, opisami i opiniami w jednym miejscu. W większym mieście nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem tego odpowiedniego. Platforma daje również możliwość szybkiego kontaktu z opiekunami poprzez wbudowany chat, a powiadomienia SMS gwarantują, że wybrany opiekun szybko odpowie na zapytanie.

Jak wybrać odpowiedni psi hotel?

Podejmując decyzje jaki psi hotel wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim na:

  • Opinie – każdy zwierzak reaguje inaczej, w różnych środowiskach będą czuły co innego, jedne psiaki będą czuły się dobrze, a inne mocno zestresowane. Ale takie opinie podpowiedzą nam czy miejsce jest bezpieczne, czy można liczyć na pomoc pracowników hotelowych, czy potrzeby zwierzaków były realizowane zgodnie z zaleceniami właścicieli. Warto porównywać opinie ze względu na to co komuś się podobało, co nie, czy pojawiają się jakieś wady czy zastrzeżenia. Jednak wybór hotelu powinien być indywidualną sprawą.
  • Odległość od miejsca zamieszkania – najlepszym wyborem będzie hotel znajdujący się jak najbliżej domu. Godzinne jazdy to dodatkowy stres dla pupila, zwłaszcza jeśli ma chorobę lokomocyjną. Dodatkowo wyprowadzanie w znajomym miejscu spowoduje, że pupil będzie czuł się znacznie lepiej.
  • Procedura przyjmowania psa – warto wtedy zapoznać się z regulaminem danego hotelu. Zwykle jest tam dokładnie opisane jakie elementy dyskwalifikują naszego pupila z przyjęcia do hotelu. Może to być: cieczka, choroba zakaźna, brak kastracji, sterylizacji, brak aktualnych szczepień itp. Tutaj trzeba zaznaczyć, że jeśli są przyjmowane psy bez żadnych ograniczeń to zwiększa się ryzyko, że pies wróci z pobytu zarażony lub zainfekowany.
  • Kompetencje pracowników – wiedza, którą posiadają opiekunowie jest istotna przy wykonywaniu tej pracy. Każdy pracownik powinien znać się na prawidłowej opiece nad psami. Pamiętajmy, że dyplomy to nie wszystko, bo liczy się przede wszystkim doświadczenie w pracy oraz odpowiednie podejście.

Próbny pobyt lub spotkanie zapoznawcze

Warto zaznaczyć, że jeśli psi hotel nie oferuje wcześniejszego poznania psiaka to sygnał do szukania innego hotelu. Dlaczego? Ponieważ hotel powinien sprawdzić, czy pies odnajdzie się w danym miejscu, czy nie będzie agresywny w stosunku do pracowników, czy nie stanowi zagrażania dla innych podopiecznych. Kiedy hotel bierze psa „w ciemno” oznacza, że nie przykładają się do swoich zadań i pracownicy nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo.

Jeśli spotkania czy próbne pobyty są realizowane to wykorzystaj ten czas na zdobywanie informacji o miejscu, w którym będzie przebywał Twój pupil. Zapoznaj się z panującymi tam zasadami. Poznaj opiekuna, który będzie zajmował się Twoim mniejszym członkiem rodziny. Dopytaj co powinieneś zabrać, zwykle jest to legowisko, zabawki, aktualna karta szczepień, książeczka zdrowia, karma. Ale przede wszystkim nie bój się pytać i opowiadać o swoim psie. Im więcej wiesz tym spokojniejszy będziesz. Dodatkowo, jeśli opiekun dowie się o podopiecznym jak najwięcej to opieka będzie zdecydowanie bezpieczniejsza i o wyższej jakości.

Co to za miejsce – psi hotel?
Źródło: Freepik

Cena a jakość usługi

Kiedy wybieramy hotel nie patrzmy na cenę. Może być ona wysoka, a jakość usług bardzo niska, a także na odwrót. Ceny jednak wahają się od 50 do 150 złotych za dzień pobytu. Wszystko jest uzależnione od miejscowości, okresu, w którym będzie odbywała się opieka oraz od usług dodatkowych (karmy, transport zwierzaka, czesanie, obcinanie pazurów, strzyżenie, pielęgnacja sierści, szkolenie itp.). Cena oraz jakość będą zależne również od typu hotelu. Zdecydowanie więcej zapłacimy za indywidualne pokoje hotelowe. Przy cenie istotny jest również typ psa. Cena będzie wyższa przy szczeniętach, suczkach w rui oraz dużych psach. Pamiętajmy, że cena to nie wszystko. Jej wysokość nie oznacza jeszcze, że jakość opieki będzie na najwyższym poziomie. Dlatego warto sprawdzać każdy aspekt hotelu.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820