logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Co zrobić z pupilem w czasie dłuższej nieobecności? – hotel i petsitter przychodzą z pomocą

Musisz wyjechać, czeka cię wyjazd do rodziny, na urlop czy masz wyjazd służbowy? Pojawia się wtedy pytanie, co z naszym małym, czworonożnym przyjacielem. Samego nie możemy go zostawić, co więc powinniśmy zrobić?

Możliwości opieki

Właściciel pupila ma do wyboru kilka wyjść z tej sytuacji:

– zostawienie pupila pod opieką znajomych – znajomi, którzy znają naszego pupila i pupil zna ich, więc w ich towarzystwie będzie czuł się dobrze

– poproszenie sąsiada o doglądanie pupila w domu – niekiedy pupil nie lubi zmian otoczenia, więc to będzie dobra opcja

– zostawienie pupila pod opieką rodziny – jeśli zwierzak czuje się komfortowo w domu kogoś z rodziny to jest to dobre wyjście

– zabranie pupila ze sobą – nie jest to idealne wyjście z sytuacji, nie każdy i nie zawsze właściciel może sobie na to pozwolić

– skorzystanie z usług petsittera – jest to dobra opcja dla zwierzaków, które nie mają problemów z zaufaniem

– oddanie zwierzaka do hotelu dla zwierząt – jeśli pupil jest towarzyski lub nie potrzebuje stałej obecności człowieka, to jest to jak najbardziej dobra opcja

Jak możemy zauważyć możliwości jest dużo, ale to ostatecznie właściciel musi podjąć decyzję. Nie jest to łatwe.

Co zrobić z pupilem w czasie dłuższej nieobecności? - hotel i petsitter przychodzą z pomocą
Źródło: Freepik

Zalety hoteli dla zwierząt

Jeśli właściciel podejmie decyzje o pozostawieniu pupila w hotelu, to może mieć pewność, że zwierzak będzie pod należytą opieką. Hotele dzielą się na te dla kotów i te tylko dla psów. Pracownicy hotelu to zwykle miłośnicy zwierząt, którzy z przyjemnością zadbają o wszystkie potrzeby Twojego pupila. Oni wiedzą, czego pupil potrzebuje do szczęścia i jak prawidłowo się nim zajmować. Ich zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo podopiecznych i reagowanie na ich potrzeby zgodnie z zalecaniami właścicieli. Dodatkowo opiekunowie dbają o to, aby przyjmować podopiecznych odrobaczonych i odpchlonych. W ten sposób zmniejszają ryzyko zarażania się między zwierzakami.

Szukasz opieki nad swoim pupilem? Odwiedź animalhotels.com

W hotelu na zwierzaka czeka profesjonalna opieka. Będzie mieszkał w przestronnych pomieszczeniach, aby pupil miał wystarczająco dużo swobody. Jeśli oddajemy więcej niż jednego pupila, to jest możliwość, aby były one umieszczone w jednym pomieszczeniu. Możemy wtedy negocjować cenę i zamiast płacić za dwa pomieszczenia, zapłacimy za jeden. Niektóre z hoteli mają do dyspozycji wybiegi, gdzie psy lub koty mogą swobodnie się wybiegać i pobawić. Zwierzaki mają również opcje obcowania z innymi zwierzakami. Jeśli nie jest on przyzwyczajony do obecności innych zwierzaków, będzie umieszczony w odosobnionym pomieszczeniu.

Koszt hotelu jest różny. Zależy w głównej mierze od rodzaju zwierzaka i jego wielkości. Korzystając regularnie z hotelu, możemy liczyć także na rabaty.

Bezpieczeństwo w pracy – petsitter

Zalety petsittera – osobistego opiekuna zwierząt

Jeśli właściciel zdecyduje się na wybór osobistego opiekuna dla swojego zwierzaka, to ma on pewność, że taka osoba w pełni skupi się na jego pupilu. Jest to wygodna opcja, która dodatkowo jest atrakcyjna cenowo. Petsitter również zwykle jest miłośnikiem zwierząt, więc będzie zajmował się pupilem dokładnie, odpowiedzialnie i z miłością. Zwykle petsitterzy biorą zwierzaka do siebie. W ten sposób pupil dostaje domowe warunki i może czuć się jak u siebie w domu. Może on również doglądać pupila w domu, po wcześniejszym omówieniu sytuacji. Jest to dobra opcja, dla zwierzaków, które wolą zostać same w domu, niż przebywać z obcą osobą.

Petsitter powinien kochać zwierzęta, ale również mieć jakąś wiedze na ich temat. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności opieka może nie spełnić naszych oczekiwań.

Co zrobić z pupilem w czasie dłuższej nieobecności? - hotel i petsitter przychodzą z pomocą
Źródło: Freepik

Strona animalhotels.com to odpowiedź na potrzeby Twojego pupila

Jeśli nie wiesz, jak szukać opiekuna dla swojego zwierzaka odwiedź stronę www.animalhotels.com. Na stronie znajdziesz najlepszych opiekunów z Twojej okolicy. Co musisz zrobić? W wyszukiwarce wybrać przedział czasowy Twojej nieobecności, ilość i rodzaj zwierzaków oraz wpisać miejscowość. Po wyszukaniu pojawi Ci się cała lista dostępnych opiekunów z możliwością podglądu ich na mapie. Wszystkie oferty są zebrane w jednym miejscu i nie musisz przeszukiwać całego Internetu, żeby znaleźć tego idealnego opiekuna dla swojego pupila.

Na stronie, w ofertach opieki, znajdziesz również opinie i oceny poprzednich klientów. Na ich podstawie możesz wywnioskować czy jest to oferta odpowiednia dla ciebie i Twojego pupila.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820