logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Hotel dla kota – co powinieneś wiedzieć?

Planowanie urlopu wiąże się z koniecznością zorganizowania opieki czworonożnym przyjaciołom. Niestety w przypadku kotów trudniej jest go zabrać na wyjazd, ale za to z drugiej strony nie potrzebuje on takiej uwagi od zastępczego opiekuna. Przychodzi tutaj z pomocą hotel dla kotów. Miejsce, które gwarantuje Ci komfortowe warunki i całodobową opiekę.

Jak wygląda hotel dla kota?

Hotel dla kota to miejsce, w którym w czasie nieobecności właściciela, kot zostanie otoczony troską i opieką. Warto zacząć od tego, że długość pobytu liczona jest w dobach, a czas na przewiezienie i odbiór pupila jest ściśle określony przez hotel (tak jak w hotelu dla ludzi jest to określony czas na zameldowanie i wymeldowanie).

W takim hotelu, kotki mogą mieć swoje własne wydzielone miejsce, które jest tylko do ich dyspozycji lub współdzielą przestrzeń z innymi „gośćmi”. Przy wyborze hotelu warto wziąć pod uwagę czy nas kot lubi towarzystwo. Jednak ważne jest, aby miał wystarczająco dużo swobody. Koty lubią mieć przestrzeń, która jest pod nich dostosowana z licznymi miejscami do schowania, wchodzenia, drapania i biegania. Więc pomieszczenia powinny mieć dużo półek, drapaków i dziupli. Te ciasne miejsca są o tyle istotne, że w takich miejscach właśnie kot czuje się bezpiecznie schroniony kiedy odczuwa stres.

Pomieszczenia zwykle są różnej wielkości. Każdy z hoteli jest inaczej skonstruowany i przystosowany pod innym kątem. Jednak ogólne standardy wymagają, aby kot miał wystarczająco dużą możliwość, aby dostarczyć sobie odpowiednią dawkę ruchu. Pomieszczenia muszą być ogrzewane (zimą) lub wentylowane (latem).

Hotele dla kota dzielą się na te, które dysponują boksami, w których umieszcza się koty oraz takie, gdzie panuje domowa atmosfera. W ostatnich koty mają stały kontakt z człowiekiem i innymi zwierzętami.

Czy hotel dla kota to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak, jeśli dbamy o komfort naszego pupila i nie chcemy narażać go na samotność, dyskomfort czy stres. Niestety nie ma możliwości, aby całkowicie wyeliminować stres, ale odpowiednia opieka w hotelu dla kotów zdecydowanie wpłynie pozytywnie na samopoczucie kotka. Musimy tutaj wziąć pod uwagę, czy jesteśmy w stanie zabrać zwierzaka w podróż. Niestety tutaj czeka na właścicieli szereg niedogodności. Zwykle hotele czy biura podróży nie przewidują zwierząt. Co do hoteli to niestety trzeba będzie się liczyć z dodatkowymi kosztami lub całkowitym brakiem tolerancji. Zabranie kota na urlop jest niestety większym wyzwaniem niż w przypadku psa. Mimo iż, koty są mniej wymagające niż psy, nadal potrzebują opieki oraz przywiązują się do stałego otoczenia. Wszelkie zmiany są dla nich bardzo stresujące.

Przed dokonaniem wyboru powinniśmy przede wszystkim sprawdzić opinie o hotelu, warunki sanitarne oraz odwiedzić wcześniej taki hotel. Profesjonalny hotel dla kotów zaproponuje Ci wcześniej spotkanie aklimatyzacyjne, którego celem jest sprawdzenie czy pupil odnajdzie się w nowym miejscu oraz czy odpowiadają mu opiekunowie. Jest to bardzo ważny element wyboru hotelu, ponieważ te czynniki w głównej mierze odpowiadają za komfort kota. Weźmy również pod uwagę ilość zwierząt, które jednocześnie znajdują się w hotelu. Im mniej tym lepiej. Opiekunowie będą dostatecznie skupiać się na opiece nad danym pupilem. A o to właśnie chodzi, aby każdy kot otrzymał indywidualne podejście.

Dowiedz się więcej na jak długo możesz zostawić kota bez opieki: https://pressroom.animalhotels.com/na-jak-dlugo-mozna-zostawic-kota-bez-opieki-3/?preview_id=8522&preview_nonce=f704099557&preview=true&_thumbnail_id=8914

O czym należy pamiętać przed oddaniem kota do hotelu?

Przede wszystkim właściciele powinni sprawdzać nie tylko cenniki, ale też regulaminy, warunki przyjęcia oraz listę wyprawki takiego pupila. W regulaminach czy warunkach przyjęcia są przedstawione pozycje, które dyskwalifikują Twojego pupila z pobytu. Hotele często wymagają, aby zwierzak był zaszczepiony, odrobaczony. Często hotele mogą wymagać kastracji lub sterylizacji, aby zapobiec niechcianym ciążom. Hotele mogą nie chcieć przyjąć kotów chorych na choroby zakaźne, mających ciężkie urazy lub powodujące szkody i zagrażające ludziom i innym osobnikom.

Hotele dla kotów zwykle określają listę potrzebnych rzeczy, które właściciel musi oddać razem z pupilem. Mogą to być: legowisko, kocyk, zabawki, przekąski, książeczka zdrowia.

Jaki jest koszt pobytu w kocim hotelu?

Ceny są bardzo zróżnicowane. Warunkowane są lokalizacją, dodatkowymi udogodnieniami lub usługami, ilością dni (przy dłuższym pobycie ceny zwykle można negocjować), wyżywienie, wielkość zwierzaka (chociaż jest tutaj mniejsze zróżnicowanie niż w przypadku psów). Ceny jednak wahają się między 20 zł a 100 zł. Wszystko zależy od wymagań właściciela i czego oczekuje od hotelu. Hotel dla kota może doliczyć odpowiednie kwoty za dodatkowe usługi jak na przykład transport. Jeśli właściciel wymaga szeregu konkretnych warunków, w tym osobnego pomieszczenia dla swojego pupila, musi się jednak liczyć z wyższą ceną.

Decyzja o oddaniu swojego czworonoga pod opiekę hotelu jest niezwykle trudną decyzją. Wzajemne przywiązanie człowieka do kota jest na tyle duże, że często właściciele decydują się na odrzucenie tego pomysłu kosztem komfortu. W skrajnych przypadkach może się to skończyć rezygnacją z urlopu. Należy pamiętać, że każdy pupil jest inny i każdą zmianę będzie znosić inaczej. Jednak hotel dla kota jest dobrym pomysłem, który trzeba na pewno rozważyć.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820