logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Hotel dla psa – rodzaje

Wybór hotelu dla psa jest na tyle istotny, że powinniśmy przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu. W końcu tu chodzi o najmniejszego członka rodziny. Z pewnością trzeba przeczytać opinie, poprzeglądać ofertę danego hotelu, sprawdzić jak on wygląda naprawdę, skonsultować się z weterynarzem i odbyć rozmowę z potencjalnym opiekunem zwierząt, itp. Jednak najważniejszy wybór pada już na początku – wybierając rodzaj hotelu. 

hotel-dla-psa-rodzaje-1.jpg
Źródło: Freepik

Jakie hotele dla psów są najlepsze?

Właściciele zwierzaków mają do wyboru kilka rodzajów hoteli. Każdy z nich posiada inne warunki i oferują odmienne formy opieki. Hotel dla psa to idealna forma opieki tymczasowej. Wyróżniamy następujące hotele:

  • kojcowe
  • domowe
  • pokojowe
  • klatkowe

Kojcowy hotel dla psa

Dla każdego psa wyznaczono kojec. W hotelach o wyższych standardach kojce są przestronne, zadbane, są wyposażone w dach i wybieg. Zwierzak może się swobodnie poruszać bez większych przeszkód.  Niestety należy uważać na miejsca, które oferują warunki zagrażające życiu psa. Ciasne kojce, bez światła, które nie są wysprzątane, a zwierzęta nie są wyprowadzane. Przy psich hotelach kojcowych bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na to, aby psy były regularnie wyprowadzane i miały czas na zabawę z opiekunem. Ważne jest również, aby dostawały jedzenie w umytych miskach i cały czas miały wodę do picia. Istotne jest to zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy właściciele wyjeżdżają na urlopy. Zwykle kojce znajdują się na dworze wiec zalecane są dla psów, które są przyzwyczajone do mieszkania na zewnątrz. Jednak takie hotele zapewniają dużą ilość miejsc i bezpieczeństwo, ponieważ zwykle psy nie mają ze sobą kontaktu.

Hotel dla psa – wiedza w pigułce

Domowy hotel dla psa

Jest to jedna z najlepszych dostępnych możliwych opcji. Domowe hotele oferują przyjazny klimat, przyjemne warunki i całodobową opiekę. Opiekunowie zwierząt  gwarantują odpowiednią dawkę ruchu i zabawy. Z pewnością je głaszczą, pieszczą na tyle ile potrzebują. Warunki w domowym hotelu bez wątpienia  dostosowano do najbardziej wymagających psów. Prowadzone są przez doświadczone osoby z pełną miłością do zwierząt. Tutaj nie znajdziesz klatek ani kojców. Do dyspozycji psa jest cały dom bez ograniczeń. Zabezpieczone są niebezpieczne miejsca tak, aby zwierzak nie zrobił sobie krzywdy w czasie pobytu. W takich hotelach zwykle nie jest przyjmowanych zbyt wiele psów na raz. Wynika to z ograniczenia przestrzeni oraz bezpieczeństwa. Jest to doskonała opcja dla psów, które spędzają dużo czasu ze swoimi właścicielami.

Pokojowe hotele dla psów

W takim rodzaju psich hoteli, zwierzęta otrzymują na okres pobytu swój własny pokój. Jest to ich prywatna przestrzeń, gdzie śpią, bawią się i odpoczywają. Z pewnością jest to jedna z najdroższych opcji i rzadko dostępna w Polsce. Wynika to z faktu, że pokoje są stosunkowo duże.

hotel-dla-psa-rodzaje-1.jpg
Źródło: Freepik

Klatkowe hotele dla psów

Jest to opcja podobna do kojcowego rodzaju hoteli, jednak z taką różnicą, że klatki znajdują się zwykle w budynku. Warunki uregulowano przepisami prawa (tak samo jak w przypadku kojców). Jednak nawet stosunkowo duże klatki, które pomieszczą legowisko, miski i przestrzeń do poruszania się, powinny być zalecane tylko dla małych psów.

Ceny hoteli dla psa

Ceny są zróżnicowane i uzależnione od pewnych czynników. Z pewnością zależy to od wielkości psa, rasy, potrzeb, a przede wszystkim rodzaju wybranego hotelu. Najdroższy jest hotel pokojowy, natomiast najtańszy kojcowy. Jednak przy wyborze psiego hotelu nie powinniśmy kierować się ceną, a warunkami i bezpieczeństwem naszego czworonożnego pupila.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820