infolinia czynna pn-pt. 9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS

+48 731 830 820

Hotel dla psa – wiedza w pigułce

Zbliża się Twój upragniony wyjazd urlopowy na wakacje all inclusive, ale nadal nie wiesz co zrobić ze swoim czworonożnym przyjacielem? Niestety niewielu ludzi jeszcze ma świadomość o tym jak uporać się z tą zmorą. Hotel dla psa jest jedną z wielu opcji, które możesz wybrać jako Twoje rozwiązanie problemu. Jednak każdy chce dla swojego pupila jak najlepiej.

Zacznijmy od początku

Rozpoczynając poszukiwania idealnego hotelu, najpierw zadaj sobie tych kilka podstawowych pytań:

– Jaki jest mój pies? – w tym pytaniu musimy określić jaki jest pupil, jakie warunki go usatysfakcjonują i go uszczęśliwią, pomoże nam to dobrać odpowiedni rodzaj hotelu.

– Jakiego hotelu dla psa muszę szukać? – do dyspozycji jest mnóstwo rodzajów: małe, duże, kojcowe, pokojowe, domowe; każde z nich oferuje inne warunki.

– Jaki jest plan żywieniowy psa? – ważne, aby pies otrzymywał jedzenie o tych samych porach co zawsze, zwiększymy w ten sposób jego poczucie bezpieczeństwa.

– Czy mój pies ma jakieś choroby? – jest to istotne, ponieważ potencjalny opiekun zwierząt musi wiedzieć, czy pies musi być odizolowany, czy powinien przyjmować konkretne leki. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji.

– Co potrzebuje mój pies? – na to pytanie może Ci również pomóc odpowiedzieć opiekun zwierząt

– Czy odwiedzić wcześniej wybrany hotel? – bardzo ważne pytanie i niezależnie czy wahasz się nad tą decyzją (czy sprawdzić hotel czy oddać zwierzaka w ciemno) to AnimalHotels zaleca, aby decydować się na wcześniejsze sprawdzenie. Czasem nawet idealnie wyglądający na zdjęciach hotel dla psa może okazać się porażką.

Hotel-dla-psa-–-wiedza-w-pigulce-
źródło: Freepik

Co powinien posiadać hotel dla psa?

W zależności od tego czego oczekujesz oraz jakie potrzeby ma Twój pupil to i tak przede wszystkim taki hotel powinien posiadać odpowiednią ilość miejsca dla każdego zwierzaka. Przeciętnie powinno być to około 10 metrów kwadratowych. Wielkość miejsca uzależnia się od wielkości psiaka. Im większy pies tym więcej przestrzeni potrzebuje. Jeśli chodzi o hotele z kojcami to wymiary kojców uregulowano ustawą o ochronie zwierząt. Zmiany do tej ustawy weszły w życie z dniem 18 września 2020 roku.

Kiedy pies lubi biegać, jest bardzo aktywny wybierzmy psi hotel, który dysponuje wybiegiem. Tak samo jak kojce – wybiegi są regulowane tą samą ustawą. Wybieg musi mieć co najmniej 15 metrów kwadratowych. Jeżeli potencjalny hotel nie stosuje się do przepisów prawa, mamy możliwość zgłosić każde naruszenie praw zwierząt.

Dodatkowo na wyposażeniu powinna być apteczka na awaryjne sytuacje. Profesjonalne hotele dbają o zdrowie zwierzaków, dlatego opiekunowie zwierząt przechodzą szkolenia z pierwszej pomocy i zawsze pod ręką mają apteczkę.

Warunki przyjęcia do psiego hotelu

Warto się z nimi zapoznać zanim zdecydujemy się wybrać dany hotel. Niektóre ośrodki mają swoje własne wymagania co do przyjmowanych zwierząt. Wykluczone często są psy szczególnie agresywne, niewykastrowane, niewysterylizowane, niezaszczepione, nieodrobaczone, suczki z cieczką, chore na choroby zakaźne itp. Hotel dla psów przyjmując psa sprawdza czy wszystko zgadza się z ich regulaminem. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie aktualnej książeczki zdrowia. Bez niej pupil może nie zostać przyjęty.

Hotel-dla-psa-–-wiedza-w-pigulce-
źródło: Freepik

Czemu warto umówić się na spotkanie zapoznawcze w psim hotelu?

Spotkanie zapoznawcze to idealny moment, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami. Rozmowa z potencjalnym opiekunem zwierząt w cztery oczy, dostarczy nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Jest to także okazja do obejrzenia hotelu i ocenienie warunków. Jeśli hotel nie pozwoli nam dokładnie obejrzeć miejsca, w którym będzie przebywał pupil – koniecznie zastanów się czy to dobry pomysł. W czasie oględzin zwróć uwagę na każdy szczegół. Sprawdź, czy wszystko zgadza się z tym co obiecuje hotel np. na swojej stronie internetowej czy w ogłoszeniu o opiece na AnimalHotels.com. Spotkanie to ma zweryfikować czy jest to odpowiednie miejsce dla zwierzaka, ponieważ chodzi tutaj o bezpieczeństwo i spokojną głowę właściciela. Sprawdzaj czystość, wielkość, kompetencje opiekunów. Porozmawiaj także z opiekunem o swoim pupilu. Przedstaw, jak zachowuje się Twój psiak, jak wygląda jego dzień, czego nie lubi, a czego się boi. Ty znasz go najlepiej, a im więcej opowiesz o nim, tym opiekun zwierząt będzie przygotowany na ewentualne sytuacje. 

Jak przygotować swojego zwierzaka na wizytę w hotelu? Przeczytasz już na blogu AnimalHotels.com.

Wyprawka do psiego hotelu

Czego może potrzebować pies w hotelu? To pytanie możesz zadać opiekunowi zwierząt. Każdy z psich hoteli może mieć inne wymagania. Jednak standardowo właściciele pupili proszeni są o:
– smycz, obrożę, kaganiec, szelki (nie wszystkie hotele dysponują swoimi własnymi rzeczami do wyprowadzania);
– własną karmę – jeśli nie chcemy, aby pies nabawił się problemów żołądkowych;
– zabawki, kocyk i inne przedmioty, które będą zapachem przypominały dom – pomoże to pupilowi przetrwać okres rozłąki z właścicielem.

Gdzie znajdziesz swój idealny hotel dla psa?

Na AnimalHotels.com jest baza opiekunów zwierząt i hoteli dla zwierząt. To idealne miejsce, aby porównać ceny, lokalizacje, opinie i warunki. Weryfikujemy ich dla ciebie!

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820