infolinia czynna pn-pt. 9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS

+48 731 830 820

Hotel dla psa – wszystko co powinieneś wiedzieć

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które wymagają od nas oddania naszego czworonoga pod opiekę innych osób. Często wybieramy najbliższą rodzinę, ale zwykle jest to dla nich kłopotliwa sytuacja. Więc z pomocą przychodzi hotel dla psa.

Jak funkcjonują hotele dla psów?

Hotele dla psów są tymczasowymi miejscami, do którego właściciele mogą oddać psa na czas swojej nieobecności. W Polsce nie są jeszcze tak dobrze znane i rozwinięte jak za oceanem. W Stanach Zjednoczonych są bardzo często wykorzystywane.

Do dyspozycji mamy hotele pokojowe i kojcowe. Hotele pokojowe charakteryzują się tym, że psy umieszczane są w pokojach – razem, bądź każdy osobno (w zależności  jakimi standardami dysponują właściciele hotelu).

Pokoje mogą znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz budynku, w zależności, gdzie zwykle przebywa pupil. Na zewnątrz do dyspozycji psa jest wtedy buda z wyznaczonym terenem.

Hotele kojcowe są zalecane dla psów, które zwykle przebywają na podwórku.

Każdy z hoteli dla psów jest przygotowany w inny sposób. Ich oferta i ceny są bardzo zróżnicowane. Od właściciela zależy jaki hotel wybierze. Każdy ma inne preferencje i oczekiwania, dlatego tak ważne jest, żeby hotele zachowywały standardy na wysokim poziomie jednocześnie dywersyfikując ofertę. Standardy powinno się dostosowywać do indywidualnych potrzeb każdego z czworonogów. Otoczone profesjonalną opieką czują się jak u siebie.

Domowe hotele dla psów

Istnieją również domowe hotele dla psów. Zwykle charakteryzują się tym, że wszystkie zwierzęta są trzymane w jednym pomieszczeniu. Nie ma tam żadnych klatek czy kojców. Jest pełna swoboda. Opiekunowie zapewniają profesjonalne oraz indywidualne podejście do każdego pupila. Do ich zadań należy również karmienie, spacery, zapewnienie miejsca do odpoczynku oraz zabawy, dbanie o higienę. Jest to całodobowa opieka w domowych warunkach. Będzie mógł wejść na kanapę, na łóżko. Będzie robił to wszystko co może u siebie w domu. Zwykle hotele oferują wcześniejszą wizytę aklimatyzacyjną. Ma ona na celu zapoznać psiaka z nowym miejscem i opiekunem. Skrupulatnie odbyta konsultacja i indywidualne podejście zapewnią małym gościom komfort i mniejszy stres.

źródło: freepik

Na hotel dla psa to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie jest indywidualną sprawą każdego z właścicieli. Jedni przystaną na ten pomysł, a inni będą krytykami. Jednak każdy z nas przed podjęciem decyzji powinien rozważyć wady i zalety hotelu dla psa. Należy tutaj podkreślić, że opiekunami w hotelach dla psów są profesjonaliści mający duże doświadczenie w branży. Dodatkowo często są weterynarzami, behawiorystami bądź trenerami, którzy posiadają doświadczenie w pracy nad zwierzętami i rozumieją ich potrzeby.

Jest to na pewno większy komfort niż daleka podróż samochodem bądź samolotem. Często też zwierzaki mają choroby lokomocyjne, które powodują u nich zdecydowanie większy stres i dyskomfort niż w przypadku oddania ich pod opiekę hotelowi. Warto pamiętać, że stres czworonoga przekłada się na samopoczucie jego właściciela

Warto tutaj zaznaczyć, że wybierając się całą rodziną razem z dziećmi w podróż, może być to również kłopot dla samych właścicieli, aby zapanować nad wszystkim i pamiętać np. o wyprowadzeniu psa na spacer. Czasem (nadal) zdarzają się miejsca noclegowe, które z różnych powodów nie akceptują zwierząt. Podobne zakazy mogą pojawiać się na plażach lub parkach narodowych. Więc taki właściciel musi dłużej szukać tego odpowiedniego miejsca. Właściciele, którzy decydują się na wyjazd urlopowy z biurem podróży niestety muszą liczyć się z tym, że nie mogą zabrać swojego małego członka rodziny. Za każdym razem pojawia się więc dylemat co zrobić z pupilem.

Przeciwwskazania do umieszczenia psa w hotelu

Jeśli pasa odrobaczono, zaszczepiono, nie zachowuje się agresywnie a suczka nie ma cieczki to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby skorzystać z usług hotelu. Niektóre hotele mogą  wymagać kastracji lub sterylizacji zwierząt. Hotel jednak może odmówić przyjęcia w przypadku, gdy pies jest chory na choroby zakaźne, grzybiczne, wirusowe lub załatwia swoje potrzeby w domu (w tym przypadku opiekunowie chcą zachować czystość miejsca, w którym pracują oraz przebywają zwierzęta). Tak samo może postąpić ze zwierzętami mającymi lęk separacyjny, skłonnościami do niszczenia rzeczy oraz szczekania. Wszystkie takie zachowania powoduje nieobecność właściciela.

Dowiedz się więcej jak wybrać hotel dla zwierząt: https://pressroom.animalhotels.com/hotel-dla-zwierzat-co-warto-wiedziec-3/?preview_id=8505&preview_nonce=f892d8a535&preview=true&_thumbnail_id=8525

Ile kosztuje hotel dla psa?

Rynek hoteli dla psów jest mocno zróżnicowany i szeroki, dlatego znacząco oddziałuje na cenę. Ceny wahają się od 40 zł do 200 zł za dobę. Branych jest szereg czynników pod uwagę, m.in. wielkość zwierzęcia, wyżywienie, lokalizacja, ilość dni opieki oraz wiele innych (przy dłuższych pobytach można negocjować ceny). Oczywiście jeśli właściciel wymaga szeregu konkretnych warunków, w tym osobnego pomieszczenia, musi się liczyć z wyższą ceną. Często hotele dla psów oferują transport zwierząt co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Decyzja o oddaniu swojego czworonoga pod opiekę hotelu jest niezwykle ciężką decyzją. Wzajemne przywiązanie jest na tyle duże, że często właściciele decydują się na odrzucenie tego pomysłu kosztem komfortu. Należy pamiętać, że każdy pupil jest inny i każdą zmianę będzie znosić inaczej.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820