infolinia czynna pn-pt. 9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS

+48 731 830 820

Hotel dla psa lub kota – co warto wiedzieć?

Całodobowa opieka, spacery, karmienie oraz dostarczenie rozrywki – to wszystko wchodzi w skład usług hoteli dla psów i kotów. Jednak zwłaszcza przed pierwszym pobytem pupila w takim miejscu, w głowie troskliwego właściciela rodzi się wiele pytań. Przed przywiezieniem zwierzęcia warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami, które mogą nieco ułatwić proces jego adaptacji w nowym miejscu. O czym warto pomyśleć?

Dla każdego właściciela czas rozłąki ze swoim pupilem jest trudny. Zwłaszcza pierwsza taka sytuacja może wywołać pewne obawy. Przede wszystkim należy pamiętać, że hotele dla zwierząt to miejsca odpowiednio przystosowane i z załogą profesjonalistów na pokładzie. Jednak różne hotele dla psów mogą mieć nieco inną ofertę, dlatego najlepiej wybrać takie, które sprostają naszym oczekiwaniom.

HOTEL DLA PSA LUB KOTA – CO WARTO WIEDZIEĆ?
Źródło: Freepik

Pytania jakie możemy zadać podczas wizyty w hotelu dla psa lub kota

Na jaki okres można zostawić zwierzaka?

W zależności od oferty hotelu dla psa czas pobytu pupila może być określony innymi ramami czasowymi. O ile w przypadku krótkich wyjazdów nie mamy się o co martwić, to dłuższą nieobecność trzeba uwzględnić już na etapie szukania miejsca.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Jak wygląda proces przyjęcia zwierzęcia?

Dobrze jest zapoznać się z wytycznymi, które dotyczą samego przyjęcia: o której godzinie można przyjechać? Czy oprócz rezerwacji hotelu dla kota potrzebne są jakieś dokumenty? Posiadanie takich informacji jeszcze przed dotarciem na miejsce pozwoli zaoszczędzić sobie i zwierzęciu dodatkowych przeżyć.

Catsitter – jak wygląda prawidłowa opieka nad kotem? Zawód opiekun zwierząt

Jak wygląda proces adaptacji zwierzaka?

Jeśli obawiamy się rozłąki z pupilem, dobrze jest zwrócić uwagę w kocim hotelu na stopień przeszkolenia personelu. Dla zwierzęcia bardzo ważne są pierwsze godziny spędzone w nowym miejscu. Warto pamiętać, że tymczasowymi opiekunami stają się fachowcy z odpowiednią wiedzą i przeszkoleniem behawiorystycznym, którzy na pewno sprostają temu zadaniu.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Co się dzieje w przypadku, gdy widać, że zwierzę tęskni?

Prawdopodobnie zwłaszcza pierwsza rozłąka może wywołać we właścicielu poczucie winy. Dobrze jest pamiętać o tym, że nowo przyjęte zwierzaki są otoczone szczególną opieką, by poczuły się swobodnie.

| trujące rośliny dla psa i kota – sprawdź to

Co z karmą? Czy hotel dla psa lub kota zapewnia karmę, czy trzeba dostarczyć swoją?

To kolejne pytanie, które budzi dużo wątpliwości. Wybierając koci hotel lub hotel dla psa, wystarczy zaznaczyć jaką opcję preferujemy. Część specjalistów zaleca przywiezienie własnej karmy, by nie wprowadzać nowości – w końcu to zawsze o jedną zmianę mniej dla pupila. Istotna jest również kwestia przyzwyczajenia do karmy; niejednokrotnie zdarza się też, że zwierzę je specjalistyczny pokarm.

HOTEL DLA PSA LUB KOTA – CO WARTO WIEDZIEĆ?
Źródło: Freepik

Jaki komplet badań musi posiadać zwierzak przed przyjęciem?

Tak jak u ludzi niezbędny przy meldowaniu jest dokument tożsamości, tak samo w przypadku zwierzaka dobrze jest zabrać do hotelu dla psa ze sobą aktualną kartę szczepień.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Kolejne ważne pytania

Czy zwierzę trzeba jakoś przygotować do pobytu w hotelu?

Jeśli czujemy potrzebę przygotowania się do rozłąki z pupilem, dobrze jest wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty (weterynarza bądź behawiorysty), który udzieli wszelkich wskazówek.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa lub kota?

Co jest wliczone w cenę pobytu?

Standardowo w pakiecie ujęte są wszelkie czynności takie jak całodobowa opieka, karmienie, spacery, ale i zapewnienie rozrywki. Są to elementy podstawowej opieki nad zwierzęciem, jednak coraz częściej możemy znaleźć oferty, które łączą opiekę z pielęgnacją, czyli swego rodzaju SPA dla zwierząt. Wtedy wykupienie dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Joanna Jarp

Joanna Jarp