logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Ile czasu zwierzęta potrzebują na adaptację w hotelu dla psów?

Czy zwierzak będzie za mną tęsknił? Ile czasu zajmie mu przyzwyczajenie się do nowego miejsca? Te pytania z pewnością pojawiają się w głowie każdego właściciela, który musi na krótki czas pozostawić swojego ukochanego pupila w hotelu dla psów i kotów. Co czują wtedy zwierzaki?

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Relacja człowieka ze zwierzęciem jest niezwykła – potwierdzi to każdy właściciel pupila. Przywiązanie, troska i wspólnie spędzany czas to bazowe elementy więzi z psem czy kotem. To dlatego każdy moment rozłąki okazuje się dużym wyzwaniem. Oczywiście skala tych odczuć jest zależna od wielu czynników – rasy, wychowania czy chociażby wieku zwierzęcia.

Ile czasu zwierzęta potrzebują na adaptację w hotelu dla psów?
Źródło: Freepik

Emocje psa i kota w hotelu

Pobyt pupila w hotelu dla zwierząt na pewno jest swego rodzaju przeżyciem. Zarówno psy, jak i koty przywiązują się do ludzi, ale także do otoczenia. Dlatego brak właściciela i zmiana środowiska w pewnym stopniu jest odczuwalna. Poziom tych emocji jest zależny od usposobienia – towarzyskim psom czy kotom o wiele łatwiej będzie odnaleźć się w nowym środowisku. Młodsze zwierzaki szybciej zaaklimatyzują się w nowym otoczeniu. Trudno wskazać konkretny czas adaptacji, ponieważ jest to bardzo indywidualna kwestia, jednak przy prawidłowym wsparciu opiekunów proces ten powinien trwać maksymalnie kilka dni.

Hotel dla psa – rodzaje

Przedstawienie zwierzęcia w hotelu dla psa i kota

Żeby ułatwić zadanie tymczasowym opiekunom w hotelu dla psów i kotów, dobrze jest podać kilka informacji o swoim pupilu. Miedzy innymi warto powiedzieć o tym jak najczęściej się lubi bawić, czy lubi towarzystwo innych zwierząt i jak reaguje na obecność nowych ludzi. Ponadto czy jest towarzyski czy raczej zamknięty, czy posiada swoje nawyki. Te informacje będą pomocne dla opiekunów, którzy pomogą przejść zwierzakowi przez proces adaptacji w nowym miejscu.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Ile czasu zwierzęta potrzebują na adaptację w hotelu dla psów?
Źródło: Freepik

Odpowiednie wybranie hotelu dla psa lub kota zminimalizuje te odczucia i pozwoli zwierzakowi czerpać radość z przebywania z innymi czworonogami. Ponadto zabawy z nowym opiekunem, który może go zaskoczyć nieznanymi dotąd zabawami mogą rozładować stres. W hotelach dla psów i kotów znajdują się także nowe zabawki, które skutecznie skupią uwagę zwierzęcia na rozrywce, a nie tęsknocie.

Joanna Karp

Joanna Karp