logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Jak może nas wesprzeć petsitter?

Oczywiste jest korzystanie z usług petsittera, kiedy właściciele pupila wyjeżdżają. Ale jest wiele nieoczywistych sytuacji, w których może być nam potrzebna pomoc. Jak może nas wesprzeć petsitter?

Jednym z wielu sytuacji, kiedy może okazać się potrzebny opiekun dla zwierząt jest pojawienie się nowego członka rodziny w domu. Póki w życiu dorosłej pary nie pojawia się dziecko, życie dostosowane jest do pupila. Kiedy pojawia się mały człowiek, może być potrzebna dodatkowa para rąk. Potrzeba trochę czasu na pogodzenie wszystkich obowiązków ze sobą.

| Potrzebujesz opiekuna dla pupila? Wejdź na animalhotels.com

Jak może nas wesprzeć petsitter?
Źródło: Freepik

Od czego zacząć?

Będąc w ferworze zadań przygotowujących na pojawienie się dziecka (czy inne sytuacji, gdzie jesteśmy bardzo zajęci), nie zapominajmy o naszym pupilu. W tym celu wypiszmy sobie co mamy do zrobienia. Do tej listy dodajmy „znalezienie opiekuna”. Mając trochę czasu, poświęć chwilę na poszukanie tego idealnego opiekuna dla twojego pupila. Warto zająć się tym odpowiednio wcześnie, aby pupil również mógł przystosować się do zmiany i zaakceptować całą sytuację. Wybranie petsittera musi być rozsądne, aby później właściciele nie martwili się o jego bezpieczeństwo.

Egzamin na psa towarzyszącego – dowiedz się więcej

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając petsittera zwróć uwagę, jak daleko mieszka. Ważne jest, aby był w stanie pomagać początkującym rodzicom na już. W takiej sytuacji nie może mieszkać dalej niż pół godziny drogi od właścicieli, ponieważ dłuższa droga może być dla niego nieopłacalna. Dodatkowo opiekun, który mieszka stosunkowo blisko, może „przy okazji” wyprowadzić psa, na szybki spacer. Ten czynnik mocno ułatwi współpracę i uratuje właścicieli w kryzysowej sytuacji.

Jak może nas wesprzeć petsitter?
Źródło: Freepik

Odstaw wszelkie obawy na bok

Skorzystanie z profesjonalnego petsittera gwarantuje nam bezpieczeństwo, wiedzę i zrozumienie. Jeśli zdecydujemy się na konkretną osobę, przeprowadźmy z nią wywiad. Zadajmy kilka pytań. Zapytaj wprost, jeśli masz jakieś wątpliwości. Zwłaszcza kiedy nasz pupil jest trudny i nie wiemy, czy opiekun poradzi sobie z nim. W takiej sytuacji zapytajmy „jak poradzisz sobie z psem, który atakuje inne psy na spacerze?”. Jeśli odpowiedź nas usatysfakcjonuje to skorzystajmy z usług tego petsittera. W razie wątpliwości możemy wybrać się na próbny spacer i wtedy zobaczyć, jak opiekun wykona zadanie. Często zapewnienia słowne to za mało, więc próbne spacery, wizyty itp. są bardzo dobrym pomysłem. Takie spotkania zwykle są darmowe. Pamiętaj, by zawsze mówić petsitterowi o problematycznych zachowaniach swojego psa. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie są problematyczne. Takie informacje mogą opiekunowi ułatwić pracę już na samym początku. Mówmy tylko prawdę. Kłamstwo może spowodować, że opiekun bez kwalifikacji może stworzyć zagrożenie dla innych ludzi lub zwierząt. Działa to również w drugą stronę. Profesjonalista nie będzie się bał pokazać, jak pracuje, jak zajmuje się pupilem, będzie wysyłał zdjęcia i nagrania.

Lęk separacyjny – co to takiego?

Petsitter i kompetencje

Nawet petsitter bez kwalifikacji może okazać się dobrym opiekunem. Kompetentny opiekun to taki, który przyjdzie na czas, zrealizuje postawione mu zadania i wykona je z należytą precyzją. Jeśli petsitter przyjdzie na umówione spotkanie kilka godzin, od razu z niego zrezygnuj. W codziennych sytuacjach, gdzie mamy dużo obowiązków, może stanowić to duży problem. Warto dodać również, że jest to zachowanie całkowicie niepoważne i nieprofesjonalne.

| Potrzebujesz opiekuna dla pupila? Wejdź na animalhotels.com

Intuicja

Jeśli Petsitter nie wywiązuje się z obowiązków, a za którymś spotkaniem relacja z petsitterem nas nie zadowala nie traćmy na niego czasu. Zaufajmy naszej intuicji, bo jeśli czujemy, że coś nie gra to warto się ku temu pochylić.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820