infolinia czynna pn-pt. 9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS

+48 731 830 820

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa lub kota?

Kudłate, z oklapniętym uchem, miniaturki, rasowe, kundelki, dachowce – chociaż jest ich tak wiele, wszystkie są najlepszymi kompanami człowieka. Każdy właściciel czworonoga stawia komfort swojego pupila na pierwszym miejscu. Jednak przychodzą takie momenty, gdy nie możemy się nimi sami zająć. Co wtedy? Z pomocą przychodzi hotel dla psa lub kota.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Chociaż idea hoteli dla zwierząt jest stosunkowo nowa – bo pierwsze takie miejsca pojawiły się w Polsce zaledwie kilka lat temu – to założenie jest proste: zapewnienie jak najlepszych warunków zwierzakom, które muszą na jakiś czas rozstać się ze swoimi właścicielami. Powodów może być wiele: służbowy wyjazd, dalekie wakacje czy chwilowa niedyspozycja właściciela. Nie wszystkie obiekty turystyczne są przygotowane na przyjęcie zwierzaków, a i nie każdy kierunek podróży będzie komfortowy dla pupila, dlatego warto rozważyć hotel dla psa lub kota.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa lub kota?
Źródło: Freepik

Czym się kierować, wybierając hotel dla psa lub kota?

Żeby mieć pewność, że oddajemy swojego małego przyjaciela w najlepsze ręce, warto sprawdzić kilka punktów.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Odpowiednie przygotowanie

Podstawą dobrego hotelu dla zwierząt są jego pracownicy, którzy będą pełnić funkcję tymczasowych opiekunów. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie przeszkolenie, wiedzę z zakresu udzielania podstawowej pomocy weterynaryjnej, ale także z podstaw behawioryzmu. Istotne są również umiejętności miękkie, czyli cierpliwość oraz odpowiednie podejście do zwierząt. Tak jak w każdej pracy liczy się prawdziwa pasja – w tym przypadku do czworonogów.

Hotel dla psa – wszystko co powinieneś wiedzieć

Warunki przestrzenne hotelu

Wybierając konkretny hotel dla psa lub kota, warto zwrócić uwagę zarówno na jego lokalizację jak i wnętrze. Przede wszystkim tuż przy hotelu powinien znajdować się teren zielony, na którym zwierzaki będą mogły się wybiegać. Ważna jest odpowiednia przestrzeń, by zwierzęta miały swoją indywidualną strefę, gdy potrzebują się odizolować. Przed zostawieniem zwierzęcia należy obejrzeć hotel, by zobaczyć jakie warunki oferuje dane miejsce.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa lub kota?
Źródło: Freepik

Wyposażenie

Nawet jeśli pobyt zwierzaka w hotelu wcale nie będzie długi, by mógł czuć się on swobodnie i jak u siebie w domu ważne jest odpowiednie wyposażenie. By zwierzę nie odczuwało samotności, powinno mieć zapewnioną odpowiednią rozrywkę. Dlatego dobrze spojrzeć czy na miejscu znajdują się zabawki dla zwierząt. Konieczne są również bazowe produkty do pielęgnacji, które powinny być przystosowane do potrzeb różnych mieszkańców. Na miejscu powinny też się znaleźć odpowiednie miski, poidełka czy kuwety. W przypadku awaryjnych sytuacji hotel dla psów lub kotów powinien być przygotowany na ewentualność przewiezienia zwierzęcia, więc w wyposażeniu powinien się znaleźć transporter.

Joanna Jarp

Joanna Jarp