logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Jak wybrać odpowiedni koci hotel?

Wybór hotelu dla kota to poważna decyzja, która nie może zostać podjęta pochopnie. Kot, jak każde inne żyjące stworzenie potrzebuje bezpiecznej przestrzeni do życia. Dlatego przy wyborze hotelu właściciele powinni stosować kilka zasad. Wykorzystując te zasady, na pewno każdy znajdzie odpowiedni koci hotel dla swojego pupila.

Mruczki bardzo źle znoszą zmiany, podróże i wszelkie sytuacja, które odbiegają od codzienności. Najmniejsze zmiany mogą wpływać niekorzystanie na ich stan zdrowia. Dodatkowo w okresie wyjazdów wakacyjnych niestety nie ma możliwości zabierania pupila ze sobą. Dlatego decydując się na  koci hotel, warto skorzystać z poniższych kroków.

źródło: Freepik

Dowiedz się jakie panują zasady w danym hotelu dla kota

Wcześniejsze poznanie zasad kociego hotelu mogą oszczędzić nam czasu. Wynika to z tego, że często na podstawie regulaminu, sami możemy określić czy nasz kociak kwalifikuje się do przyjęcia. Jeśli koci hotel ma swoją stronę internetową z pewnością będzie umieszczona lista rzeczy, za które Twój pupil może zostać nie przyjęty. Hotele mogą nie chcieć przyjąć pod opiekę kotów chorych na choroby zakaźne, niewykastrowane, niewysterylizowane, niezaszczepione, ale także kotki w rui i koty posiadające lęk separacyjny. Powyższe punkty nie są stosowane przez każdy hotel, więc zasady mogą się nieco różnić od siebie.

| Opiekunów i hotele możesz znaleźć na animalhotels.com!

Poznaj opinie o kocim hotelu

Zbieranie opinii od innych, a zwłaszcza od znajomych, do których mamy zaufanie, jest podstawowym działaniem przy każdym procesie decyzyjnym. Własne źródła informacji cieszą się dużym uznaniem. Opinie zwykle rozstrzygają wiele wątpliwości. Od strony psychologicznej jest to typowy etap większości procesów decyzyjnych. Wybór hotelu dla kota jest mocno angażujący ze względu na to, że pupil jest traktowany jak członek rodziny. Jako, że zwierzak jest dla nas ważny, nikt nie chciałby, aby stała mu się krzywda.

Opinie możemy zbierać wśród grona znajomych czy rodziny, ale również czytając wypowiedzi innych w Internecie. Do opinii internetowych powinniśmy podejść z dystansem. Wynika to z faktu, że wiele z nich może być fałszywych. Dlatego sposobem na to może być weryfikowanie opinii w różnych źródłach. Niestety często nadal możemy mieć problem z rozpoznaniem czy jest to prawdziwa informacja, ponieważ fałszowanie opinii jest prowadzone na dużą skale.

Odwiedź wybrane miejsce

Profesjonalne hotele zwykle same proponują, aby przyjechać z pupilem na wcześniejsze zapoznanie. Jest to odpowiedni moment na poznanie miejsca i zdecydowanie czy to na pewno jest odpowiednie miejsce dla naszego zwierzaka. Jednak, jeśli z jakiegoś powodu hotel dla kota sam nie wychodzi z inicjatywą spotkania zapoznawczego, sami powinniśmy zasugerować takie działanie.

Od takiego spotkania zwykle zaczyna się cała współpraca z hotelem. W czasie spotkania możemy ocenić kontakt opiekuna ze zwierzakiem i zobaczyć w jaki sposób odnosi się do naszego pupila. Możemy również zobaczyć jak nasz kociak zachowuje się w stosunku do nowej osoby. Jeśli reakcja jest pozytywna to bez obaw możesz zaufać takiemu opiekunowi. Zwierzęta wyczuwają intencję ludzi 🙂

Przed takim spotkaniem sami powinniśmy się również w pewien sposób przygotować. Pomocne będzie zebranie pytań, na które chcemy uzyskać odpowiedź i które pomogą nam w podjęciu decyzji. Możesz zapytać między innymi o takie rzeczy jak:

– plan dnia i regularność posiłków
– jakie zostaną podjęte działania w sytuacji, gdy kot zachoruje; jak wygląda opieka weterynaryjna w obiekcie
– co powinniśmy zabrać ze sobą
– jakie są warunki przyjęcia kota
– kto odpowiada za transport pupila
– kto zapewnia karmę, czy należy ją dostarczyć samemu
– czy opieka jest całodobowa
– czy pupil będzie miał kontakt z innymi podopiecznymi

źródło: Freepik

Zbierz potrzebne informacje o kocim hotelu

Informacje, które zbierzemy mogą odpowiedzieć na wiele pytań i wątpliwości, które pojawią nam się w głowie. Możemy je zbierać na wiele sposobów: przez Internet, odwiedzając wybrany hotel dla kota, przeprowadzając dokładny wywiad z opiekunem czy to osobiście czy telefonicznie.  Najbardziej pomocna może okazać się rozmowa z potencjalnym opiekunem, pracownikiem kociego hotelu. Jego zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na nurtujące nas pytania i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Co powinien zagwarantować nam koci hotel?

Przede wszystkim hotele są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i komfort zwierzaków. Ich głównym zadaniem jest opieka nad Twoim zwierzakiem w czasie Twojej nieobecności, krótszej bądź dłuższej. Do ogólnie przyjętych obowiązków opiekunów hotelowych jest: dbanie o czystość w miejscu, w którym przebywają pupile, czyszczenie kuwet, karmienie, zabawy, zapewnienie opieki weterynaryjnej.

Niektóre hotele nie muszą być odpowiednie dla każdego kota. Wcześniejsze weryfikowanie i sprawdzanie obiektów pozwolą nam określić czy to jest właśiwe miejsce. Nie możemy pozwolić, aby pojawiły się sytuacje, w których mruczki pozostawione pod opieką specjalistów w hotelu dla kota, wracają nieszczęśliwe i przestraszone. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do powyższych rad. Nie podejmujmy decyzji w ciemno!

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820