logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Koci hotel nie jest taki zły jak go malują

Koci hotel jest z pewnością jedną z mnóstwa dostępnych opcji opieki tymczasowej. Jedni wybierają rodzinę, znajomych, kolegów pracy, rodzeństwo a inni sąsiadów. Jednak podjęcie decyzji jest bardzo trudne, ponieważ koty są zwykle bardzo wrażliwe na zmiany. Czy warto więc umieszczać kotka gdzieś poza domem czy lepiej pozostawić go w domu?

Co myślą ludzie o kocich hotelach?

Na forach dotyczących kotów możemy znaleźć mnóstwo wpisów pozytywnych, jak i tych negatywnych. Każdy z użytkowników miał różne wrażenia i swoje opinie na dany temat. Szukając odpowiedzi na swoje własne pytania czy wątpliwości, warto przyjrzeć się każdej z nich. Możemy wtedy wyciągnąć wartościowe informacje, które nam pomogą. Wśród negatywnych wypowiedzi przeciwników wszelakich form oddawania kotów do kocich hoteli, znajdujemy jednak też pozytywne. Internautka forum dla kobiet jest zdecydowanie na tak:

„No pewnie że bym zostawiła! Lepsze to niż oddanie do schroniska lub co gorsza dyskretne pozbycie się go w lesie lub przy drodze, gdzie czeka go niechybna śmierć. Jeżeli masz pieniądze i kochasz swojego kota to nie ma się nad czym zastanawiać :)” (źródło)

Inny internauta podzielił się ze społecznością grupy ciekawym spostrzeżeniem: „Pierwszym razem to był stres i dla niego, i dla nas, ale po pierwszym razie, jak okazało się, że hotel prowadzi sympatyczny weterynarz […], i badania okresowo mu zrobił, i Marian stał się jego ulubieńcem, ma swój pokój. Na pewno jest to dla niego większy stres niż zostać samemu, ale co zauważyłem, kot nie wraca nerwowy z hotelu, czy też wypłoszony, co najwyżej stęskniony” (źródło). Z pewnością biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i całodobowe doglądanie pupila, możemy czuć się pewniej, że nasz zwierzak będzie w dobrych rękach. Bo przecież najważniejsze jest to, żeby kociak nie zrobił sobie krzywdy w czasie nieobecności właścicieli.

Koci hotel nie jest taki zły jak go malują
Źródło: Freepik

Koci hotel z klatkami

Hotele oferują różne warunki i standardy, ale nawet te, które mają do dyspozycji klatki mają swoich własnych zwolenników. Niektórzy czytając, że koci hotel oferuje klatki, mają ciarki na plecach i myśl ta spędza im sen z powiek. Jednak, jeśli klatki nie są wielkości jednego metra kwadratowego, a są dostosowane do potrzeb kota to nie jest to już takie straszne. Pan Tomasz z Wrocławia chętnie i w humorystyczny sposób, podzielił się swoimi wrażeniami z wyboru takiego właśnie hotelu: „ja zostawiam w hotelu, gdzie w klatkach są drabinki, zabawki itp. […] mój kot jest nienormalny wiec on w ogóle nie życzył sobie wychodzenia z klatki. Był śmiertelnie obrażony. I szczerze mówiąc, z nim się nic nie da zrobić. On jest nawet obrażony jak zamiast mnie karmi go ktoś inny 🙂” (źródło). Swoje preferencje kierował właśnie bezpieczeństwem i tym, że żaden z innych zwierzaków nie zrobi pupilowi krzywdy. Pod tym względem jest to właśnie dobra opcja, ponieważ zwierzęta różnie znoszą zmianę otoczenia. Jedne mogą być spokojne, a inne agresywne stanowiące zagrożenie dla ludzi i innych podopiecznych. Autor wypowiedzi podkreśla, że hotelowi opiekunowie zwierząt w takich standardach codziennie wypuszczają każdego kotka z osobna. W tym czasie czeszą go, głaszczą, bawią się i dbają o wszystkie potrzeby.

Koci hotel nie jest taki zły jak go malują
Źródło: Freepik

Koci hotel na naszego mruczka

Z resztą, jak można zauważyć po wielu wypowiedziach, wybór formy opieki tymczasowej powinien być jak najbardziej dostosowany do potrzeb pupila. Jeśli jesteśmy właścicielami kotka bardzo wrażliwego, spokojnego – doskonałą opcją dla niego będzie wybór hotelu dla kota, który będzie dysponował osobnymi pokojami z mnóstwem miejsc do schowania. Koty, które są poddane stresowi czy boją się, mają tendencje do chowania się w ciasnych i ciemnych miejscach. Dobrą opcją będą też dla nich miejsca wysoko usytuowane. Patrzenie na wszystko z góry powoduje, że kot ma kontrolę nad terenem, czuje się pewniej oraz bezpieczniej. Jednak są koty o śmielszym temperamencie, które nie mają problemów z przebywaniem w obcych miejscach. Takie zwierzaki odnajdą się w hotelu, który ma warunki do wdrapywania się, skakania i biegania. Z pewnością się tam odnajdą.

Na co zwrócić uwagę wybierając koci hotel?

Jeśli zdecydujesz się, że oddasz pupila do kociego hotelu najpierw sprawdź jakie oferują warunki. Dokładnie poczytaj opinie i wrażenia innych właścicieli, którzy wcześniej już korzystali z danej oferty. Jest to pierwszy krok do uniknięcia rozczarowania. Później pozwól sobie na kontakt. Porozmawiaj telefonicznie z pracownikami. Odwiedź także wybrany koci hotel i sprawdź jakie warunki oferują. Jeśli pracownicy nie pozwolą Ci zobaczyć miejsc w jakich Twój kot będzie mieszkał, zdecydowanie zrezygnuj z tego miejsca. Kluczem do szczęścia kotka jest bezpieczeństwo i godne warunki do życia.

Alternatywy dla kociego hotelu

Jeśli z jakiś powodów nadal obawiasz się hotelu, rozważ opiekuna zwierząt. Prywatny opiekun zwykle nie bierze pod opiekę zbyt wiele zwierząt, więc zaopiekuje się Twoim pupilem w indywidualny sposób. Poświęci on na to zdecydowanie więcej czasu niż zwykli pracownicy hotelowi. Jest to z pewnością dobra alternatywa, jeśli nie chcemy decydować się na hotel lub pozostawienie zwierzaka u bliskich. Komfort jest najważniejszy.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820