logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Najlepsze filmy z psami w roli głównej [TOP 3]

Są gwiazdami ekranu, bawią i niejednokrotnie wzruszają do łez swoim oddaniem – psiaki, bo o nich mowa, często grają pierwszoplanowe role w produkcjach kinowych. To doskonały dowód na to, że czasem wcale nie potrzeba słów, żeby w piękny sposób przekazywać emocje. Które filmy z pupilami w roli głównej podbijają serca widzów?

„Lassie, wróć!”

To propozycja, która niektórym może kojarzyć się ze szkolną lekturą. Jednak w tym przypadku nie ma obaw – nie będzie wiało nudą. Nakręcony w 1943 roku film od lat podbija serca tych najmłodszych, ale i starszych odbiorców. Ta historia doczekała się wielu „odświeżonych” ekranizacji, ale za każdym razem wzrusza tak samo. Dlaczego? Nie bez powodu ten film jest nazywany „opowieścią o najwierniejszym psie na świecie”. To historia o wyjątkowej więzi pomiędzy dwunastoletnim chłopcem i tytułowym psiakiem. Wywołane zrządzeniem losu wypadki doprowadziły do rozstania dwójki przyjaciół. Jak zakończyła się ta przygoda? Jeśli jeszcze nie widzieliście, nadróbcie to koniecznie!

„Lessie, wróć!” – kadr z filmu

„Marley i ja”
Co się dzieje, gdy w relacji dwójki kochających się ludzi pojawia się… pies? I to zamiast… dziecka. Na pewno wywraca to świat do góry nogami i wprowadza sporą dawkę chaosu, ale i porcję humoru. Niestrudzeni Jennifer i John podejmują się wychowania uroczego szczeniaka, który szybko staje się najlepszym przyjacielem i towarzyszem codzienności. Psi aktor bez słów pokazuje, że najważniejsza w życiu jest bliskość i cieszenie się najmniejszymi rzeczami.

„Marnej i ja” – kadr z filmu

Mój przyjaciel Hachiko
Powiedzenie „wierny jak pies” jest kwintesencją tej opowieści. Chociaż wszystko zaczyna się od przypadku, jak zwykle w życiu, szybko okazuje się, że jednak wszystko dzieje się po coś. Mały szczeniak znaleziony na dworcu kolejowym początkowo wcale nie zwiastuje wielkiej rewolucji w życiu głównego bohatera, jednak ich drogi szybko stają się nierozłączne. Tytułowy psiak codziennie odprowadza do pracy swojego właściciela, a później wytrwale czeka na jego powrót. Jednak pewnego dnia właściciel się nie pojawia, pomimo tego, że Hachiko wiernie czeka na posterunku.

„Mój przyjaciel Hachiko” – kadr z filmu
Joanna Radzio

Joanna Radzio