logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Opieka nad zwierzętami – nie jest to takie trudne

Zwierzaki w naszym otoczeniu przynoszą same zalety. Poprawiają się nasze zdolności empatii, stajemy się bardziej radośni, poprawia się nasze samopoczucie. Zwierzak pocieszy nas w trudnych chwilach i będzie naszym towarzyszem w samotności. Za to im dużo do szczęścia nie potrzeba. Dlatego powinniśmy się jej podjąć, zwłaszcza, że opieka nad zwierzętami nie jest taka trudna.

Obserwacja

Jeśli nie mieliśmy zbyt dużego kontaktu ze zwierzakami domowymi oraz nie posiadamy doświadczenia w tym zakresie to żaden problem. Kluczem jest obserwacja pupila. Kiedy decydujemy się na własnego zwierzaka lub przyjmujemy pod opiekę pupila z animalhotels.com, obserwacja jest konieczna, by poznać potrzeby danego zwierzęcia. Przecież nikt nie chciałby zrobić mu krzywdy. Niestety przyjęcie pod opiekę wiążę się z większymi trudnościami niż w przypadku własnego pupila. Do własnego jesteśmy przyzwyczajeni po pewnym czasie.

Opieka nad zwierzętami - nie jest to takie trudne
Źródło: Freepik

Opieka nad zwierzętami jako petsitter 

Natomiast w kwestii opieki, jest to zwykle tymczasowe, krótkookresowe opiekowanie się. Przez tak krótki czas nie przywykniemy do pewnych zachowań. Dlatego obserwacja odgrywa tutaj główną rolę. Na podstawie tego musimy wywnioskować, czy to, co robimy, nie szkodzi zwierzakowi, czy jest bezpieczny, czy nie powodujemy niepotrzebnego stresu. Jednak taka forma opieki jest świetną opcją, dla osób, które na co dzień nie mogą lub nie chcą mieć własnego pupila ze względu na różne powody osobiste. Opieka tymczasowa jest więc dobra, kiedy kochamy zwierzęta i chcemy je mieć na jakiś krótki czas. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wirus białaczki kotów – FeLV

Perspektywa opiekuna 

Wydawać by się mogło, że to przecież trudne zajmować się psem lub kotem. Te liczne spacery, a jaka karma, jaki żwirek, czy może spać ze mną. Mnóstwo pytań się nasuwa. Jeśli chodzi o opiekę tymczasową, to nie jest to takie skomplikowane. Wystarczy wypytać o szczegóły właściciela. Powinien on opowiedzieć nam o wszystkich zwyczajach, porach spacerów i karmienia, tak by zachować codzienny harmonogram dnia. Słuchajmy go wtedy uważnie, a nawet notujmy to, co uważamy za najważniejsze. Zwykle będziemy mieć mało czasu na dokładnie poznanie zwierzaka. Pamiętaj, że najcięższe są początki, a z każdym kolejnym już wiemy czego się spodziewać. Jednak, jeśli właściciele zwierzaka będą decydować się na korzystanie z usług tylko jednego opiekuna (cały czas) będzie mieć to pozytywny wpływ na opiekę. W takim przypadku opiekun będzie już zapoznany z pupilem. Będzie znał jego zachowania, zwyczaje, harmonogram dnia, gdzie lubi być drapany itp.

Opieka nad zwierzętami - nie jest to takie trudne
Źródło: Freepik

Wątpliwości właścicieli co do opieki nad zwierzętami

W kwestii posiadania własnego pupila wystarczy poradzić się właścicieli na forach internetowych, popytać osób, które już posiadają swoje własne zwierzaki. Można zaczerpnąć wiedzę od znajomych czy rodziny. Jeśli jednak chcemy porady specjalisty to zdecydowanie najlepiej udać się do weterynarza. Odpowie on nam na wszystkie nurtujące nas pytania. Jest to najlepsze źródło wiedzy. Jednak decydując się na zwierzaka, musimy być świadomi obowiązków, jakie przed nami będą. Zwłaszcza należy wziąć pod uwagę, czy będzie nas stać na utrzymanie pupila. To bardzo ważna kwestia w obecnych czasach, ponieważ zwierzę to nie zabawka, którą można oddać.

| Odwiedź animalhotels.com

Zadbajmy o zwierzaka tak jak o siebie, a on odpłaci się nam bezgranicznym uznaniem, miłością i wiernością. Będzie naszym pocieszeniem i towarzyszem.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820