logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Petsitter czy hotel dla psa?

Każdy z nas kiedyś musi wyjechać i to nie tylko na wyjazd urlopowy. Zdarzają się różne sytuacje, kiedy musi opuścić swój dom, a żadna bliska osoba nie jest w stanie zająć się naszym pupilem. Pettsiter i hotel dla psa są alternatywnymi rozwiązaniami, po które właściciele mogą sięgać. Animalhotels.com stara się sprostać tym potrzebom i pomagać w wyborze, i ułatwiać do nich dostęp. Jednak, który wybór jest lepszy?

Petsitter i jego zalety

Zdecydowanie petsitter ma mnóstwo zalet, które przyciągają do nich właścicieli. Z osobistym opiekunem łatwiej nawiązać kontakt, a następnie przejść do współpracy. W takim wypadku, kiedy tworzy się relacja, korzystają na tym obie strony. Petsitter dla takiego właściciela jest dostępny cały czas. Będzie z niego korzystał nie tylko w wypadku wyjazdu, ale pomoże on przy wyprowadzaniu psa. Z drugiej strony, jest to korzyść dla opiekuna, ponieważ ma on stałe źródło dochodów, dzięki takiej współpracy.

Petsitter czy hotel dla psa?
Źródło: Freepik

Osobista opieka wiąże się również z faktem, iż psiak dostanie mnóstwo indywidualnego zaangażowania i opiekun poświęci się mu w stu procentach. Jest to bardzo ważny element przy trudnych zwierzakach, które potrzebują mnóstwa uwagi lub ruchu. Niektóre psiaki potrzebują zdecydowanie więcej aktywności fizycznej (na przykład, żeby zachować zdrowie i prawidłową kondycję), a nie zawsze właściciel jest w stanie sprostać temu zadaniu. Wtedy z pomocą przychodzi opiekun, który z chęcią poświeci ten czas na odpowiednie treningi.

Opiekun jest również dobrą opcją w przypadku, gdy chcemy, aby ktoś doglądał naszego zwierzaka w domu.

Co to za miejsce – psi hotel?

Każdy ma swoje wady

Niestety żadna opcja nie jest bez wad. Petsitterzy dzielą się na tych bardziej wykwalifikowanych i mniej. Nie jest to do końca wadą, jednak wykwalifikowany opiekun zagwarantuje nam wyższy poziom opieki. Taka opieka będzie wtedy bardziej świadoma.

Nie raz zdarzą się dłuższe pobyty u opiekunów. W tym czasie może pojawić się problem, jeśli nagle opiekun zachoruje. Wtedy istnieje ryzyko, że psiak może zostać zaniedbany. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Usługi dla zwierząt – z czego warto skorzystać?

Hotel dla psa i jego wady

Niestety hotele biorą pod opiekę zdecydowanie więcej psów niż petsitterzy. Psiak nie dostanie wtedy tyle uwagi co przy indywidualnej opiece. Hotel jest zdecydowanie lepszą opcją dla psiaków, które nie wymagają bliskości człowieka oraz są oswojone z obecnością innych osobników swojego gatunku.

Takie miejsca mają również różne standardy i nie zawsze będą to idealne domowe warunki. Do dyspozycji właścicieli są przestronne klatki, boksy, pokoje indywidualne i pokoje dzielone z innymi psami. Koszty przez to są zdecydowanie wyższe niż w przypadku petsittera. Cena rośnie wraz ze wzrostem standardów.

Ciężko jest również zarezerwować miejsce w hotelu z dnia na dzień. Zwykle miejsca te mają całe kalendarze zapełnione i nie ma tam miejsca, na sytuacje awaryjne. W takim wypadku właściciel, który nagle musi wyjechać, może nie mieć możliwości, aby znaleźć miejsce w hotelu.

Dodatkowo jest bardzo duża rozbieżność w kwestii nastawienia personelu. Jedni poświecą się dla dobra zwierzaka i oddadzą mu serce, natomiast inny może po prostu „odwalić robotę”. Należy szczególnie zwracać na to uwagę podczas dokonywania wyboru.

Petsitter czy hotel dla psa?
Źródło: Freepik

Zalety hotelu

Wybierając hotel, mamy pewność, że pupil będzie pod stałą opieką jakiegoś opiekuna. Jeśli jeden nie będzie w stanie (zachoruje, weźmie wolne) będzie inny, który zajmie się Twoim psem tak samo dobrze, jak główny opiekun.

Hotel jako firma może oferować dodatkowe usługi, które nie zawsze są oferowane przez petsittera. Dodatkowe usługi mogą obejmować: usługi weterynaryjne całodobowe, usługi groomerskie, transport zwierzaków, pielęgnacja sierści, konsultacje behawioralne. Oczywiście każda z tych usług jest dodatkowo płatna, ale mamy wtedy wszystko w jednym miejscu. Więc w czasie nieobecności, psiak może zostać dokładnie wypielęgnowany.

https://pressroom.animalhotels.com/fazy-rozwoju-psa-od-szczeniaka-do-doroslego-psa/

Gdzie mogę znaleźć opiekuna bądź hotel?

Z pomocą przychodzi platforma animalhotels.com, która jest zbiorem opiekunów i hoteli dla zwierząt z całej Polski. Jest to miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu, można przegląda mnóstwo ofert ze swojej okolicy i porównywać je względem ceny, opisów i lokalizacji. Kontakt również jest prosty, ponieważ wystarczy wypełnić formularz rezerwacji, by przejść do kolejnego okna, gdzie piszemy krótką wiadomość do potencjalnego opiekuna bądź hotelu. Jest to szybkie, proste i wygodne. Można jednocześnie próbować kontaktować się z wieloma opiekunami naraz. Platforma animalhotels.com powstała właśnie z myślą, aby przyspieszyć cały proces szukania i wynajmowania opiekuna. Wszystko to, co robimy, jest z myślą o zwierzętach.

Ostatecznie decyzja należy do właściciela, który powinien kierować się dobrem swojego pupila. Jeśli pies na spotkaniu zapoznawczym nie do końca zaakceptuje opiekuna, zdecydowanie nie powinniśmy wybierać takiego hotelu czy petsittera. Najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo psa.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820