logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Petsitter – dlaczego warto?

Petsitter pomoże Ci zawsze, kiedy nagle musisz wyjechać lub kiedy tymczasowo nie masz czasu na opiekę nad pupilem. Do tej pory robiły to osoby z najbliższego otoczenia, ale obecnie jest to pełnoetatowy zawód. Usługi petsittera stają się coraz bardziej popularne, a korzystanie z nich jak najbardziej potrzebne.

Kim jest petsitter?

Petsitter to inaczej opiekun. Jest to nikt inny jak osoba, która zajmuje się zwierzętami domowymi pod nieobecność ich właścicieli. Ówczesna forma opieki zyskała swoją definicje w słowniku Random House Dictionery dopiero w 1997 roku. Praca petsittera obejmuje zapewnienie zwierzętom odpowiedniej opieki, uwagi i spełnieniu wszystkich potrzeb. Taka osoba musi zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, troskę oraz komfort w czasie nieobecności właścicieli. Taka praca jest bardzo satysfakcjonująca dla miłośników zwierząt, którzy każdą wolną chwilę chcą spędzać w otoczeniu zwierząt.

Petsitter - dlaczego warto?
Źródło: Freepik

Zalety petsittera

Myśląc o wynajęciu profesjonalnego petsittera pojawia się w Twojej głowie wiele pytań. Jakie są zalety profesjonalnego opiekuna dla zwierząt? Dlaczego warto korzystać z jego usług? Odpowiedź jest prosta. Nigdy nie wiemy czy rodzina lub znajomi faktycznie będą mieli czas i chęci do zajmowania się Twoim pupile. Weź również pod uwagę czy włożą to odpowiednią ilość starania. Petsitter z pewnością odpowiednio zajmie się Twoim zwierzakiem, a spacer nie będzie trwał pięć minut. Petsitter powinien kochać zwierzęta, ale również mieć jakąś wiedze na ich temat. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności opieka może nie spełnić naszych oczekiwań.

Profesjonalna niańka dla Twojego pupila – petsitter

Jak znaleźć petsittera?

Obecnie znalezienie opiekuna dla zwierząt nie jest problematyczne. W Internecie widnieje mnóstwo ogłoszeń petsitterów – mniej profesjonalnych i tych bardziej. Tego idealnego możemy znaleźć na portalach społecznościowych, na tablicach ogłoszeniowych, na portalach dedykowanych czy z polecenia rodziny czy znajomych. Najlepszy jest wybór z polecenia. Jest to największa wartość jaką może dać nam klient po pozytywnej, miłej i bezpiecznej opiece nad zwierzakiem.

Potrzebujesz petsittesra? Odwiedź animalhotels.com

Jak szukać petsittera?

Szukając petsittera warto sprawdzić (dowiedzieć się) jak długo opiekun zajmuje się opieką, czy ma jakieś doświadczenie, jakimi zwierzakami do tej pory miał okazję się zajmować, jakie ma kompetencję, wiedzę i wszelkie dodatkowe umiejętności, które są dla nas ważne.

Dowiedzmy się również jaki rodzaj usług świadczy dany opiekun. My znamy naszego pupila najlepiej więc będziemy wiedzieć, który rodzaj usług będzie dla niego najlepszą opcją. Zwykle opieka dochodząca lepiej sprawdza się w przypadku kotów (ponieważ koty ciężko przystosowują się do nowego otoczenia), a opieka całodobowa lepiej dopasowuje się do trybu życia psów, ale każdorazowo powinno być to dostosowane do konkretnego zwierzaka. Może się okazać, że jest całkiem odwrotnie.

Jeśli wymagamy dodatkowych umiejętności (np. podanie leków) to również powinniśmy wziąć to pod uwagę przy wyborze petsittera. Musimy wtedy skupić się na szukaniu takiej osoby, która będzie w stanie to wykonać.

Petsitter - dlaczego warto?
Źródło: Freepik

Petsitter koszty

Każdy właściciel pupila obawia się wysokich kosztów opieki petsittera. Warto uspokoić takie osoby, ponieważ petsitter sam ustala własne stawki. Jednak omijajmy szerokim łukiem oferty o bardzo niskich kosztach opieki. Cena opieki jest zwykle uzależniona od długości pobytu oraz jaki jest to zwierzak. Ceny mogą się różnić między dużymi psami, a kotami. Usługę opieki nie da się niestety jednoznacznie wycenić ze względu na zmienne, które na nią wpływają. Stawka podana przez petsittera jest zwykle ruchoma i będzie się ona dostosowywała względem zwierzaka, którym będzie się zajmować. Zwykle stawki ustalane są indywidualnie pod konkretne wymagania i potrzeby właścicieli i ich pupili.

Catsitter- kiedy może być potrzebny opiekun dla kota?

Strona animalhotels.com to odpowiedź na potrzeby Twojego pupila

Jeśli nie wiesz, jak szukać opiekuna dla swojego zwierzaka wejdź stronę www.animalhotels.com. Na platformie znajdziesz najlepszych opiekunów z Twojej okolicy. W każdym mieście wojewódzkim znajdziesz wielu petsitterów, którzy mogą Cię zainteresować.

Co musisz zrobić? W wyszukiwarce wybrać przedział czasowy Twojej nieobecności, ilość i rodzaj zwierzaków oraz wpisać miejscowość. Po wyszukaniu pojawi Ci się cała lista dostępnych opiekunów z możliwością podglądu ich na mapie. Wszystkie oferty są zebrane w jednym miejscu i nie musisz przeszukiwać całego Internetu, żeby znaleźć tego idealnego opiekuna dla swojego pupila.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820