logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Petsitter – jak zacząć?

Mimo, że zawód petsittera jest bardzo popularny za granicą to w Polsce świadomość istnienia jest dość niewielka. Jednak zmienia to się z roku na rok i zmienia się świadomość właścicieli oraz osób chcących się opiekować. Coraz więcej osób decyduje się na dodatkową pracę w postaci opiekuna zwierząt. Jak możesz zacząć?

petsitter - jak zacząć
źródło: Freepik

Pierwszy krok jest najważniejszy

Zacznijmy od tego, że nie potrzebujesz żadnego wykształcenia, aby być i móc nazywać się petsitterem. Nie musisz przechodzić szkoleń, kończyć kursów czy szkoły o jakimś specjalnym profilu. Jednak wiadomo, że będzie to dodatkowy atut, który potwierdzi twoje kwalifikacje. Jeśli potencjalny opiekun miał kiedyś swojego zwierzaka tym bardziej odnajdzie się w roli petsittera. Opieka nad zwierzakiem jest o tyle trudniejsza, że pupil nie powie nam wprost o swoich potrzebach. To jest właśnie obowiązek opiekuna, aby wiedział jak zaspokoić dane potrzeby. Dlatego, jeśli nie miałeś kontaktu ze zwierzakami lepiej zdecydować się na kursy przygotowujące. Można również w swoim zakresie uczyć się, czytając artykuły i poradniki na temat opieki. Cała sprawa z opieką jest w rękach petsittera, więc to ważne żeby wiedział jak reagować. Dlatego zastanów się na początku jakie umiejętności posiadasz, co potrafisz, a czego nie. 

Początki są najtrudniejsze

Pierwsze kroki są ciężkie, ale jeśli już zorientujemy się jak to działa – z pewnością dużo zyskamy. Ważne, aby określić co jesteśmy w stanie zaoferować: jaka forma opieki, ile czasu potrafisz na to poświecić, jaki rodzaj pupili, jakie warunki przyjęcia i zasady panujące w miejscu opieki.

Codzienna opieka nad psem – wszystko z czym musisz się zmierzyć

Ile zarobi petsitter?

Zarobki są uzależnione od Ciebie. Oczywiście musisz uwzględnić w tej cenie swoje doświadczenie. Wykwalifikowany petsitter może zarobić zdecydowanie więcej niż ten początkowy. Dodatkowo, jeśli chcesz oferować swoje usługi w dużym mieście, to masz zdecydowanie większe szanse na klientów. Jest tam zdecydowanie większa świadomość obecności petsitterów. 

Kiedy petsitter najwięcej zarobi?

Szczytem zarobków jest okres wakacyjny kiedy to właściciele zwierząt wyjeżdżają na urlopy. Wtedy jest potrzebna kilkudniowa opieka, na której można najwięcej zarobić. Poza wakacjami dobrymi okresami są długie weekendy, święta oraz sylwester. Jest to czas szybkich wyjazdów, gdzie prawie każdy z naszych najbliższych gdzieś wyjeżdża i nie ma kogo poprosić o pomoc przy pilnowaniu pupila. 

Oczywiście poza wyjazdami urlopowymi i świątecznymi, w dużych miastach bardzo często pracownicy wyjeżdżają w delegacje. Jest to również zobowiązujący okres kiedy potrzebujemy opiekuna zwierząt.

petsitter - jak zacząć
źródło: Freepik

AnimalHotels pomoże Ci zostać Petsitterem

Wystarczy zarejestrować się na stronie www.animalhotels.com. Następnie wypełnij swoje dane, stwórz swoją ofertę opieki nad zwierzakiem z dokładnym opisem i zbieraj klientów w swojej okolicy! Zachęcamy wtedy do podawania listy przedmiotów i uwag w opisie opieki (jeśli chcesz, aby właściciel zabrał swoją karmę, legowisko, zabawki, kuwetę, żwirek czy żeby pupil był wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony itp, koniecznie napisz o tym). O każdej rezerwacji i zmianie jej statusu będzie cię informował SMS. Dodatkowo każdą rezerwacje możesz odrzucić, jeśli nie odpowiada Ci termin lub charakterystyka zwierzaka. Zarabiaj tyle ile sobie ustalasz w ofercie. Za korzystanie ze strony nic nie płacisz.

Dodatkowo animalhotels.com pomaga opiekunom poprzez promowanie ich w social mediach, aby szersze grono odbiorców dowiedziało się o ofercie.

Petsitter jako zawód marzeń

Jeśli kochasz zwierzęta, pragniesz zaspokajać ich potrzeby i wiesz, jak to robić, to na pewno praca dla ciebie. Nie musisz zajmować się psami na pełen etat, możesz traktować to jako prace dorywczą, ale z pewnością sprawi Ci to mnóstwo przyjemności. 

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820