logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Petsitter potrzebny od zaraz – narodziny dziecka

Doskonale wiemy, że petsitter przyda się, kiedy planujemy gdzieś wyjechać. Ale poza wyjazdami są również inne sytuacje, kiedy możemy potrzebować pomocy. Taką sytuacją są narodziny dziecka.

Pojawienie się dziecka w rodzinie wiąże się z całym szeregiem zadań i przeorganizowania swojego życia. Pupil nadal jest ważny, ale wiadome jest, że mały człowiek będzie potrzebował trochę więcej uwagi niż pupil. W tym celu powinniśmy dużo wcześniej o tym pomyśleć. W przypadku posiadania kota, problem może nie być tak duży jak w przypadku psa. Posiadanie pupila jest piękną sprawą. Jednak, kiedy życie jest dostosowane pod pupila, możemy poczuć się nagle przytłoczeni nadmiarem obowiązków.

Petsitter potrzebny od zaraz - narodziny dziecka
Źródło: Freepik

Z czym młodzi rodzice mogą mieć kłopot?

Przede wszystkim młodym rodzicom może sprawić trudność pogodzenie opieki nad noworodkiem i pupilem. O ile kota nie trzeba wyprowadzać, tak wyprowadzenie psa i spacer z dzieckiem może być wyzwaniem. Obie istoty mają inne potrzeby i młody rodzic może nie być w stanie sobie z tym poradzić. Pies może chcieć poganiać za patykiem, szaleć, biegać i skakać, a dziecko drzemać w ciszy i spokoju. Jednak problem może się zacząć już na etapie wyjścia, gdzie trzeba przygotować dziecko, wózek i całą wyprawkę. Z krótkiego spaceru robi się wielka wyprawa. Problem narasta, kiedy dzieckiem zajmuje się jedna osoba. Jest to wtedy prawdziwe wyzwanie.

Innym przykładem problemu młodych rodziców może być wyprawa do weterynarza. Pupil może się nagle rozchorować, a wyprawa do weterynarza może być poza planem dnia. Wizyta również nie zajmuje pół godziny, tylko zwykle musimy na to przeznaczyć trochę więcej czasu. Tak samo w drugą stronę. Malutkie dzieci niestety dość często chorują. Może być wymagana wizyta u lekarza, czy może być konieczny pobyt w szpitalu. Jest to również ciężki okres.

Nie każdy ma blisko siebie rodzinę, która wesprze ich w tym czasie. Dodatkowo nawet jeśli rodzina jest to mogą wystąpić sytuacje wyrażające niechęć do opieki nad pupilem. W takim wypadku lepiej zainwestować w profesjonalistę.

Opiekun zwierząt, czyli dobry pomysł na biznes

Kluczowe wartości

Zanim zdecydujesz się kontaktować z potencjalnymi opiekunami, przemyśl na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli chodzi o wybór petsittera, to może być ważna odległość od domu właścicieli. Petsitter, który mieszka ponad pół godziny drogi od klienta (zwłaszcza, który ma malutkie dziecko) może nie być dostatecznie opłacalne dla obu stron. Weźmy pod uwagę również ewentualne korki w mieście i gorsze warunki drogowe. Wtedy z półgodzinnej jazdy robi się nam godzina. Dodatkowo okoliczny petsitter będzie w stanie pomóc młodym rodzicom w każdej sytuacji, jeśli tylko ma wolną chwilę. W przypadku psów, taki opiekun będzie mógł zająć się pupilem nawet okazyjnie między zleceniami. Przy czasie jazdy, warto wspomnieć o ewentualnych spóźnieniach, czy są w ogóle dopuszczalne. Na pewno dla rodziców nie będzie dopuszczalne spóźnianie kilkugodzinne. Zwłaszcza jeśli jest się umówionym. Takie zachowanie nie świadczy o profesjonalizmie.

Petsitter potrzebny od zaraz - narodziny dziecka
Źródło: Freepik

Okres przygotowań – poszukaj petsittera

Rodzice będący na etapie planowania dziecka lub już spodziewający się dziecka to najlepszy okres na znalezienie petsittera (pomiędzy składaniem łóżeczka a wybieraniem ubranek). Tacy rodzice powinni rozpisać sobie całą listę zadań, aby o niczym nie zapomnieć. Nie mogą zapomnieć zwłaszcza o swoim pupilu. Jest to odpowiedni czas na to, ponieważ rodzice posiadają jeszcze odpowiednią ilość czasu na szukanie odpowiedniej osoby. Wspólnie mogą zrobić listę potencjalnych opiekunów, a następnie po kolei się z nimi kontaktować. Jeśli mamy problematycznego pupila, to koniecznie uprzedźmy o tym petsittera. Zaoszczędzimy sobie kłopotów, a także ułatwimy pracę petsitterowi już od samego początku.

Opieka nad zwierzętami a aspekty prawne

Relacje z petsitterem

Zanim rozpoczniemy współpracę poporodową, warto zbudować relację zanim zacznie się najcięższy okres. Warto zadbać o to wcześniej, bo w każdej chwili może się okazać, że opiekun jednak nie spełnia naszych oczekiwań. Musimy tutaj też zaufać swojej intuicji. Jeśli czujemy, że w jakiś sposób petsitter nie wywiązuje się ze swoich zadań, jest kłopotliwy, lub wydaje nam się, że nie posiada odpowiednich kompetencji, to pomyślmy o zmianie. Rynek petsitterów jest dość duży więc nie musimy rozważać tylko tego jednego. Jeśli masz problem ze znalezieniem idealnego opiekuna, wejdź na stronę animalhotels.com. Znajdziesz tam mnóstwo opiekunów z całej Polski.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820