logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Petsitter przyda Ci się w wakacje

Jak co roku nastaje ten wyczekiwany moment urlopowy. Dzieciaki mają przerwę od szkoły, więc to idealny moment na rodzinny, wakacyjny wyjazd. Jednak pojawia się problem. Ten sam co roku. Co zrobić z ukochanym pupilem? Tutaj z pomocą przychodzą petsitterzy, którzy są zawsze w gotowości, żeby zająć się Twoim mniejszym przyjacielem.

Odpowiednie wychowanie jest podstawą

Nieważne jak bardzo i nade wszystko kochamy swoich czworonożnych przyjacieli, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie wychowanie. Możemy być największymi przeciwnikami oddawania pupila na czas wypoczynku, ale są także inne sytuacje, których nie przewidzimy, a w których przydatne będzie wykorzystanie petsittera. Mowa tutaj o wyjazdach służbowych, poważnych chorobach, pobytach w szpitalu, urazach. Są to sytuacje, które mogą spotkać każdego, w każdej chwili życia. Niestety takie wypadki dyskwalifikują nas z opieki nad swoim zwierzakiem na pewien czas, zwłaszcza jeśli nie mamy własnej rodziny. W tym celu behawioryści zalecają, aby od najmłodszych lat pupila uczyć zostawania samemu, samodzielności, a przede wszystkim oswoić z przebywaniem z obcymi. Ułatwimy w ten sposób pracę petsitterowi, a także zmniejszymy tym stres zwierzaka oraz swój. Odpowiednio wychowany zwierzak będzie wiedział, że nic mu nie grozi, gdy nie ma jego właścicieli w pobliżu. Bez tego może być nam ciężko oddać pupila pod opiekę.

Petsitter przyda Ci się w wakacje
Źródło: Freepik

Gdzie znaleźć petsittera?

Z myślą o właścicielach poszukujących opieki powstała strona animalhotels.com. Jest to baza opiekunów i hoteli z całej Polski. Jest to prawdziwa bookingowa platforma dla zwierząt, ich właścicieli, przyszłych opiekunów i osób prowadzących profesjonalne hotele dla czworonogów. Zespół animalhotels.com chce wesprzeć miłośników zwierząt w opiece nad ich pupilami, gdy brakuje im na to czasu. Ograniczyć wszelki stres z tym związany i gwarantują bezpieczeństwo, a także miłość poprzez dostęp do bazy hoteli i opiekunów, którzy z chęcią zaopiekują się zwierzakiem. W ten sposób pragną zmieniać świat zwierząt i miłośników zwierząt na coraz lepszy, wpływając na jakość usług dla zwierząt. Aby każdy z nich czuł się bezpiecznie i wyjątkowo.

Co to za miejsce – psi hotel?

Dlaczego petsitter?

Zwykle jako właściciele zwierząt chcemy dla naszych pupili jak najlepiej. W takiej sytuacji warto wybrać petsittera. Czemu jest to dobra opcja? Petsitter zajmuje się zwierzakiem w sposób indywidualny i nie bierze pod opiekę bardzo dużej grupy zwierzaków. Przez co pupile, które potrzebują bliskiego kontaktu z człowiekiem będą bardzo zadowolone. Może on również stosować różne formy opieki. Dla zwierzaków towarzyskich świetną opcją będzie opieka całodobowa u opiekuna, natomiast dla samotników dobra będzie opcja opieka z doglądaniem w domu właściciela pupila.

Dlaczego nie chcemy korzystać z usług petsittera?

Wielu właścicieli rezygnuje z korzystania z usług petsittera właśnie ze względu na wiele obaw jakie się z tym wiążą, ale i również głęboko zakorzenione opinie na ten temat. Jest to przede wszystkim:

  • strach, że zwierzakowi stanie się krzywda
  • obawa, że opiekun nie odda nam pupila
  • nie będzie kontaktu z opiekunem w czasie opieki jak i po jej zakończeniu
  • obawa, że zwierzak ucieknie petsitterowi
  • przeświadczenie, że oddawanie zwierzaka pod opiekę jest złe, ponieważ zwierzę to nie przedmiot, które jest przekazywane z rąk do rąk
  • zwierzak zarazi się jakąś chorobą od innych zwierząt, ciężko zachoruje
  • nie będą wykonywane zalecenia właściciela
  • obawa przed zamykaniem zwierzaków w klatkach
Petsitter przyda Ci się w wakacje
Źródło: Freepik

Jaki jest koszt opieki?

Cena uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju zwierzaka. Inne kwoty zapłacimy za psa, a inne za kota. Brane są też pod uwagę wielkości zwierzaków, rasa, wiek, choroby, cechy charakteru, płeć itp. Ceny są również różne w różnych regionach Polski. Zdecydowanie więcej zapłacimy w dużych miastach. Dodatkowo liczone są typy opieki, a także różne dodatkowe usługi oferowane razem z opieką np. mycie, strzyżenie, transport.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820