logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Profesjonalna niańka dla Twojego pupila – petsitter

Petsitter to nienowe rozwiązanie, które jest idealnym wyjściem dla właścicieli zwierzaków, którzy muszą się rozstać się na jakiś czas ze swoim pupilem. Opcja bezpieczna, a zarazem wygodna. Dodatkowo rekomendowana przez animalhotels.com. Petsitter może zająć się każym rodzajem zwierzaka.

Kim jest petsitter?

Petsitter to po polsku opiekun zwierząt. Jednak petsitter jest bardziej szczegółowym określeniem, ponieważ petsitter zajmuje się jedynie zwierzętami domowymi. Sam opiekun zwierząt może opiekować się różnymi zwierzętami: gospodarczymi, dzikimi mieszkającymi w zoo. Przez ciągły wzrost zapotrzebowania na ten rodzaj usług, nie jest to już rodzaj pracy dodatkowej. Profesjonalny petsitter ma możliwość założenia swojej własnej działalności z regularnymi godzinami pracy. Obecnie petsitterzy są w stanie utrzymać się z ilości opiek, które mają.

Profesjonalna niańka dla Twojego pupila - petsitter
Źródło: Freepik

Petsitting to zajęcie idealne dla miłośnika zwierząt, który rozumie zwierzęta i pragnie dla nich dobra. Tymi cechami powinien cechować się dobry petsitter. Taka osoba bez zawahania musi wiedzieć jak reagować w czasie trwania opieki. Wielu profesjonalistów może mieć ukończonych wiele kursów i szkoleń np. w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy zwierząt. Jest to bardzo istotne, ponieważ nigdy nie wiemy co nas spotka w czasie opieki.

Zakres świadczonych usług

Petsitter wykonuje szereg czynności, które mają na celu zaspokoić potrzeby pupila. Ma on również zmniejszyć jego stres wywołany nieobecnością właściciela.

Co jedzą koty? Prawidłowe żywienie kota

Zakres świadczonych usług może obejmować:

– opiekę kilkudniową

karmienie i podawanie świeżej wody

– bawienie się

– wyprowadzanie na spacer (w przypadku psa)

– podawanie leków

– sprzątanie kuwety (w przypadku kotów)

– wizyty u weterynarza (w razie konieczności)

Poza wyżej wymienionymi czynnościami mogą istnieć również inne (kąpiele, strzyżenie, wprowadzenie elementów szkolenia i tresury itp.)

Petsitter i jego zalety

Petsitter często prowadzi hotel (hotel dla psa i hotel dla kota – zwykle są one prowadzone osobno). Jego główną zaletą jest to, że zwykle petsitter nie przyjmuje zbyt wielu zwierzaków w przeciwieństwie do dużych zwierzęcych hoteli. W takim miejscu każdy pupil może cieszyć się indywidualną opieką, a także podejściem. Jest to bardzo ważne w czasie nieobecności właścicieli. Dodatkowo petsitter stwarza domowe warunki do życia, więc zwierzaki mogą czuć się jak u siebie w domu. Zwykle taki hotel znajduje się w zwykłym domu, co jest znacznym udogodnieniem.

Profesjonalna niańka dla Twojego pupila - petsitter
Źródło: Freepik

Doświadczony petsitter

Doświadczony opiekun zwierząt cechuje się odpowiedzialnością, wiedzą i doświadczeniem. Posiada rozległą wiedzę na temat zwierząt z różnego zakresu. Ceneni petsitterzy mają nieznacznie wyższe stawki, głównie ze względu na jakość oferowanych usług. Nie chodzi tutaj, żeby znacząco przepłacać za opiekę, ale należy omijać oferty o bardzo niskich cenach. Doświadczony opiekun będzie chwalił się referencjami poprzednich klientów. Zawsze taki opiekun powinien je mieć. Na stronie animalhotels.com referencjami są opinie wystawiane przez klientów oraz gwiazdki.

Dlaczego warto skorzystać z usług petsittera?

Dobry petsitter będzie służył pomocą nawet w sytuacjach awaryjnych, kiedy z dnia na dzień potrzebny jest ktoś do opieki. Czasem takie sytuacje zdarzają się w życiu codziennym. Może to być choroba, która nas unieruchomi w domu, a piesek sam nie pójdzie na spacer. Dodatkowo mogą zdarzać się nagłe wyjazdy. Niestety nie zawsze istnieje możliwość zabrania pupila ze sobą. Wtedy, w czasie takich sytuacji, z pomocą przychodzi petsitter. W takich sytuacjach pomoc opiekuna może okazać się niezbędna. Często łatwiej nam skorzystać z jego pomocy niż angażować w to dalszą rodzinę, która może nie umieć zająć się pupilem.

Marzenia kontra rzeczywistość – opieka nad zwierzętami

Koszt usług petsittera

Usługę opieki nie da się niestety jednoznacznie wycenić ze względu na zmienne, które na nią wpływają. Stawka podana przez petsittera jest zwykle ruchoma i będzie się ona dostosowywała względem zwierzaka, którym będzie się zajmować. Ogólnie cena głównie zależy od:

– miejsca i miasta

– sezonu i konkretnej daty

– wielkości zwierzaka

– dodatkowych zabiegów wykraczających poza podstawowy zakres opieki

– długość opieki

– forma opieki

Zwykle ceny ustalane są indywidualnie pod konkretne wymagania i potrzeby właścicieli i ich pupili.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820