logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach

psy, które potrzebują ruchu, przestrzeni do życia i czują się najlepiej w dużych, przestronnych miejscach. Ale nie każda rasa tym się charakteryzuje. Ten artykuł wskaże Ci odpowiednie rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach. Już nie musisz rezygnować z marzenia posiadania psiaka mieszkając w kawalerce.

Cechy wspólne poniższych ras

Wszystkie poniższe rasy psów łączy jedno – małe wymagania ruchowe, ale również niewielka wielkość i masa. Niewielkie wymiary sprawiają, że nawet mała kawalerka będzie dla nich dużą przestrzenią.

Petsitter – dlaczego warto?

Corgi

Jest to rasa psów głównie kojarzona z Królową Elżbietą II. Są to serdeczne psy i otwarte na ludzi oraz inne psy. Cieszy się pogodnym usposobieniem. Zdarza mu się popadać w konflikty z innymi osobnikami swojej rasy. Jednak chętnie bawi się z dziećmi i dorosłymi. Nie lubią bezczynności, ale wystarcza im jeden dłuższy spacer każdego dnia. Łatwo dostosowują się do trybu życia właścicieli. Będzie to idealny kompan dla osoby starszej, jak i dla energicznych dzieci.

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Yorkshire terier

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Jest to rasa miniaturowa. Waży zaledwie 3kg i mierzy jedynie 23cm. Yorki to psy z charakterem. Będzie kochał swoich właścicieli, ale z drugiej strony naszczeka na sąsiadów. Jednak są bardzo inteligentne, więc łatwo je wyszkolić. Kiedy dobrze o niego zadbasz, będziesz mógł zapomnieć o pogryzionych meblach i oszczekiwaniu sąsiadów. Mają dużo energii, ale wystarczy im szybki spacer półgodzinny, dwa razy dziennie.

Basenji

Jest to nieco większa rasa i bardzo wyjątkowa. Warzy średnio 10kg i mierzy około 40cm. Jest to pies jedyny w swoim rodzaju, ponieważ ze względu na specyficzną budowę – nie szczeka. Basenji to rasa energiczna, ale skłonna do leniuchowania. Nie potrzebuje zbyt dużo ruchu. Jeden dłuższy spacer każdego dnia będzie w zupełności wystarczający. Ta rasa nie jest jednak polecana osobom, które rzadko bywają w domu. Ten pies potrzebuje towarzystwa i bardzo nie lubi samotności. Może ją nawet ciężko znosić. Cechuje ich kocia natura – samodzielne i niezależne. Same czyszczą swoją sierść, więc nie wymagają nawet zbyt częstej pielęgnacji.

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik
Petsitter – niańka dla Twojego zwierzaka

Chihuahua

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Ta rasa jest uznawana za najmniejszą na świecie. Maksymalnie może ważyć 3kg i może mierzyć około 20cm. Wadą jest niestety nadpobudliwość, która objawia się częstym szczekaniem. Dlatego odradza się tego psa rodzinom z dziećmi oraz wrażliwymi sąsiadami. Chihuahua jest bardzo energiczny, ale potrafi się wybiegać nawet na małej przestrzeni. Delikatny i kruchy. Łatwo zrobić mu krzywdę.

Hawańczyk

Jest to również niewielka rasa psów. Ważą około 6kg i mierzą średnio 25cm. Cechuje się pozytywną energią i miłym usposobieniem. Rzadko szczeka, więc nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Dodatkowo nie potrzebuje specjalnie dużej dawki ruchu. Do szczęścia nie będą potrzebowały dużych przestrzeni i długich spacerów. Są energiczne, ale spacery w zupełności im wystarczają. Łatwo je wyszkolić, ponieważ szkolenie połączone z nagradzaniem traktują jak zabawę. Pies może źle znosić rozłąkę ze względu na to, że mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Więc jeśli często nie ma Cię w domu, zrezygnuj z tej rasy.

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Cavalier King Charles Spaniel

| Potrzebujesz opiekuna? Odwiedź aniamlhotels.com

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Rasa o drobnej budowie ciała. Ważą około 7kg i mogą mierzyć średnio 30cm. Rasa ta jest uznawana za jedną z najbardziej przyjaznych na świecie. Łatwo adaptują się do nowego otoczenia. Są spokojne, nie sprawiają większych problemów i mocno przywiązują się do właścicieli. Niezbyt dobrze znoszą rozłąkę i samotność. Są jednak bardzo kontaktowe, inteligentne i łatwe do ułożenia. Dodatkowo nie potrzebują dużej dawki ruchu. Trochę zabawy w ciągu dnia i do tego spacery sprawią, że będą usatysfakcjonowane.

Profesjonalna niańka dla Twojego pupila – petsitter

Mops

Jest to rasa miniaturowa i mierzy średnio 30cm. Zaskakująco może ważyć około 7kg. Cechuje go łagodne usposobienie, przyjazny jest wobec ludzi i innych zwierząt. Ma pogodny i radosny charakter. Mops jest bardzo delikatny i kocha odpoczywać. Przez swoją budowę ciała źle znosi nadmiar ruchu, mimo, że lubi szaleć i bawić się. Powinny unikać przemęczenia oraz przegrzania. Dla niego zalecane są spokojne półgodzinne spacery. Przywiązuje się do swoich właścicieli z wyszczególnieniem jednej osoby.

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Jack Russell Terrier

Rasy psów, które dobrze się czują w małych mieszkaniach
Źródło: Freepik

Mały pocieszny pies mierzący średnio 30cm i ważący około 7kg. Ta rasa cechuje się radosnym i energicznym usposobieniem. Jest bardzo energiczny i bezgranicznie wierny swoim właścicielom. Bywa jednak uparty. Nie są trudne w wychowaniu, szybko się uczą i nie sprawiają problemów. Jack Russell Terier przez swoją energiczność lubi aktywnie spędzić czas: długie spacery, poranne bieganie, zabawa z dziećmi. Będzie wszędzie tam, gdzie jego właściciele. Jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić wymagań ruchowych tej rasy, zdecydujmy się na rasę o mniejszych wymaganiach. Unikniemy w ten sposób problemów ze zdrowiem psa.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820