logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Stwórz dom tymczasowy dla zwierząt jako petsitter

Petsitterem może zostać każdy. Wystarczy odrobina chęci i dużo miłości do zwierząt. Jako petsitter może pracować, kiedy chcesz i to ty wyznaczasz terminy, jakie Ci pasują. Jeśli kochasz zwierzęta, ale nie chcesz mieć swoich to jak najbardziej praca dla Ciebie.

Zalety pracy jako petsitter

Główną zaletą pracy jako petsitter jest na pewno to, że praca ta jest bardzo elastyczna. Można ją dostosować do pracy zawodowej, szkoły, studiów itp. Istnieje również możliwość pracowania na pełny etat, jednak wtedy musimy liczyć się ze zwiększonymi siłami w pozyskanie klientów. Głównie przez to, że cały czas właściciele zwierzaków nie będą wyjeżdżać. Dlatego wtedy trzeba inwestować w reklamowanie swojej działalności. Wtedy z pomocą przychodzi animalhotels.com. Jest to strona, na której mogą się ogłaszać opiekunowie i profesjonalne hotele dla zwierząt. Publikuje się tam swoje ogłoszenie wraz z opisami i zdjęciami oraz wieloma udogodnieniami. Dodatkowo strona oferuje od siebie różne akcje promowania aktywnych petsiterów. Strona zapewnia bezpieczeństwo transakcji, wewnętrzne rozmowy, powiadomienia sms i porządek w rezerwacjach. W przyszłości na pewno pojawi się aplikacja mobilna, która jeszcze bardziej ułatwi kontakt petsittera z klientami. Co najważniejsze, strona jest bezpłatna i za nic nie musisz płacić.

Dodatkowo praca petsittera to sama przyjemność, jeśli kocha się zwierzęta. To bardzo ważne, żeby praca, którą wykonujemy sprawiała nam przyjemność.

Stwórz dom tymczasowy dla zwierząt jako petsitter
Źródło: Freepik

Zadania, jakie stoją przed petsitterem

Poza podstawowymi zadaniami takimi jak: karminie, wyprowadzanie, bawienie się, pielęgnowanie sierści, wyczyszczenie kuwety, są inne rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Są to także:
– organizowanie spotkań zapoznawczych, jeśli pupil jest pierwszy raz u petsittera

– dokumentowanie wszelkich aktywności pupila

– zdawanie relacji z tego co pupil robił przez cały dzień

– podpisywanie umów z właścicielami

– podawanie leków, jeśli zwierzak jakieś przyjmuje

– sprzątanie po zwierzaku

– dotrzymywanie towarzystwa w czasie nieobecności właścicieli

Opieka nad zwierzakiem to sama przyjemność dla petsittera, ale pamiętać trzeba, że jest to także duża odpowiedzialność. Choć praca taka może wydawać się nieskomplikowana i mało wartościowa, to wbrew pozorom wiąże się z dużym zaufaniem, jakim opiekun został obdarzony przez właściciela. Opiekun dla zwierząt jest porównywany do niani dla dzieci. Pies bądź kot jest uznawany za członka rodziny, którego się bardzo kocha i chce się dla niego jak najlepiej.

Bezpieczny dom tymczasowy u petsittera

Petsitter głównie dba o zaspokojenie potrzeb pupila, którym się zajmuje, ale również dba o to, żeby pupil czuł się bezpiecznie. Właśnie bezpieczeństwo to główne wyzwanie, jakie stoi przed petsitterem. Zanim zdecyduje się przyjąć jakiegokolwiek pupila pod swój dach, musi swój dom przygotować. Przede wszystkim opiekun musi zabezpieczyć wszystkie cenne rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu przez pupila. Trzeba bardzo mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli decydujemy się na przyjęcie kota. Nie każdy będzie chodził po meblach w obcym miejscu, ale lepiej dmuchać na zimne. Oszczędzimy w ten sposób stresu sobie oraz właścicielowi pupila. A dodatkowo ocalimy cenne dla nas rzeczy.

Dodatkowo petsitter powinien schować wszelkie niebezpieczne lub ostre przedmioty, którymi może zranić się zwierzę. Lepiej nie ryzykować, zwłaszcza jeśli jesteśmy na początku kariery petsittera. Nie potrzebujemy kłopotów i szukania weterynarza na gwałt.

Petsitter musi również zabezpieczyć wszelkie okna lub drzwi balkonowe. Jest to istotne, kiedy bierzemy pod opiekę koty. Mogą one chcieć uciec, więc nawet uchylone okno może być dla nich idealną okazją do wymknięcia się. Nie trzeba od razu montować siatek ochronnych, ale trzeba mieć na uwadze to, żeby nie otwierać okien na czas opieki.

Petsitter może również zaopatrzyć się we własne zabawki i gadżety dla pupili. Jednak trzeba pamiętać, żeby posiadały możliwość wyprania. Zarazki, które są przekazywane między zwierzętami zostaną zlikwidowane. Tak samo w przypadku zapachu pozostawianego przez zwierzaki.

Zachowując tych kilka podstawowych kroków stworzymy dom tymczasowy dla psów lub kotów.

Stwórz dom tymczasowy dla zwierząt jako petsitter
Źródło: Freepik

Petsitter – zarobki

Każdy właściciel martwi się o koszt takiego petsittera. Jednak prawda jest taka, że każdy ceni się inaczej i ich zarobki są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od poziomu profesjonalizmu i ilości zleceń. Wiadomo, że najlepszy petsitter z okolicy, będzie rozchwytywany i miał dość wysoką cenę za opiekę. Stawka podana przez petsittera jest zwykle ruchoma i będzie się ona dostosowywała względem zwierzaka, którym będzie się zajmować. Zwykle stawki ustalane są indywidualnie pod konkretne wymagania i potrzeby właścicieli i ich pupili.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820