logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Usługi dla zwierząt – jak możesz dbać o swojego pupila

Usługi dla zwierząt są prężnie rozwijającą się częścią gospodarki. Za oceanem, w Stanach Zjednoczonych właściciele zwierząt chętnie korzystają z tego typu usług. W Polsce. Roku na rok rośnie świadomość odnośnie pielęgnacji i zdrowia zwierząt. Jest to wygodne i zupełnie ułatwia opiekę nad zwierzakiem. Przedsiębiorcy czekają, żeby Ci pomóc!

Jakie są usługi dla zwierząt?

Przedsiębiorcy oferujący usługi dla zwierząt chcą głównie pomóc właścicielom w trudnych czynnościach związanych z posiadaniem zwierzaka. Często zwykle te czynności wymagają sporego doświadczenia, uwagi i staranności. Robiąc to sami możemy bać się, że zrobimy naszemu pupilowi krzywdę.

Do dyspozycji właścicieli jest szeroka lista usług. Do klasycznych usług dla zwierząt, z których często korzystają właściciele są: fryzjerzy (groomerzy), transport, kąpiele, przycinanie pazurów, szkolenia, treningi, leczenie, nocleg, hotele, spacery, stylizacje, czyszczenie oczu i uszu, porady w kwestii żywienia itp.

Niektóre z nich wymagają wiedzy z danego zakresu. Takimi usługami są usługi weterynaryjne. Poruszają kwestie zdrowotne więc decyzja o wyborze lekarza weterynarii nie może zostać podjęta pochopnie. W końcu tu chodzi o zdrowie zwierzaka.

źródło: Freepik

Treningi zwierząt

Trenerzy, behawioryści czy zoopsycholodzy oferują szeroki zakres usług. Mogą to być szkolenia posłuszeństwa, psi fitness czy zwykła pomoc z zrozumieniu zachowania naszego pupila. Może to być zwykła konsultacja, a nawet wielogodzinne obserwacje, które wymagają analizy i opinii specjalisty. Możesz zmienić dotychczasowy rytm dnia, przestawić miejsce z jedzeniem czy kocią kuwetę, a pupil może już zmienić swoje zachowanie. Specjaliści dokładnie rozumieją zwierzęta, dlatego jeśli problem wydaje się nam poważny to nie powinniśmy z nim czekać.

Usługi hotelowe dla zwierząt

W kwestii noclegów, hotele tworzą przyjazną, domową przestrzeń, w której zwierzęta czują się jak u siebie w domu. Profesjonaliści dbają, aby zmniejszyć stres u pupila i sprawiają, aby pobyt był dla nich przyjemny. Każde zwierzę ma możliwość zabawy, przebywania we własnej przestrzeni, poznania innych zwierząt czy na chwilę pieszczot z opiekunem hotelowym. Zdecydowanie jest to dobry pomysł, jeśli dbamy o komfort naszego pupila i nie chcemy narażać go na samotność, dyskomfort czy stres związany z naszą nieobecnością. Przed dokonaniem wyboru każdy właściciel przede wszystkim powinien sprawdzić opinie o hotelu, warunki sanitarne oraz odwiedzić wcześniej dany hotel dla psa lub kota.

Ty też możesz zostać petsitterem: https://animalhotels.com/become-a-host

Źródło: Freepik

Usługi dla zwierząt, weterynaryjne

Na pewno, jeśli chodzi o usługi weterynaryjne, konieczne jest korzystanie z nich. Od najmłodszych lat zwierzak wymaga się, aby dbać o jego zdrowie. Konieczne jest odrobaczanie, wykonanie wszelkich szczepień i szeregu badań, które wykażą, że pupil nie stanowi zagrożenia dla nas i dla innych zwierząt. Nawet w przypadku, jeśli zwierzak zachoruje, sami nie zdiagnozujemy choroby.

Jaki jest koszt usług dla zwierząt?

Zakres cen jest bardzo różnorodny, ponieważ wszystko jest uzależnione od rodzaju usługi i dla jakiego typu zwierzęcia jest ona przeznaczona. Zwykle usługi dla psów są droższe niż te dla kotów. Brana jest pod uwagę także wielkość i rasa zwierząt. Pielęgnacja zwierząt rasowych często bywa bardziej wymagająca niż tych nierasowych. Wynika to ze specyfiki ich budowy lub charakterystycznego zachowania.

Dodatkowo ceny usług dla zwierząt są uzależnione od prestiżu danego usługodawcy. Korzystając z usług renomowanych przedsiębiorców, nagradzanych wyróżnieniami w danej dziedzinie, musimy liczyć się z wyższą ceną. Jednak te wyróżnienia dają nam gwarancję wysokiej jakości oferowanych usług. Zwykle otrzymanie legalnych certyfikatów czy dyplomów wiąże się z rzeczywistymi umiejętnościami.

Czy warto korzystać z usług dla zwierząt?

Na pewno każdy zadaje sobie to pytanie. Łatwo wykąpać pupila w wannie, obciąć go nożyczkami i wyczesać. Jednak tak jak z ludzkimi włosami nie jest to do końca takie proste jak nam się wydaje. Prostymi czynnościami możemy na przykład uszkodzić strukturę włosa lub nerwy przy obcinaniu pazurów.

Korzystając z profesjonalnych usług dla zwierząt mamy pewność, że jest on fachowcem w swojej dziedzinie. Co za tym idzie, wie jak należy wykonywać dane czynności, żeby nasze zwierzę było zadbane i wypielęgnowane w odpowiedni sposób. Mamy pewność, że nie zrobi on krzywdy naszemu pupilowi. Profesjonalne miejsca usługowe stwarzają idealne warunki i atmosferę.

Zostań Petsitterem z animalhotels.com: https://animalhotels.com/become-a-host

Jeśli tylko mamy możliwość to powinniśmy korzystać z usług specjalistów. Oni to robią z miłością do zwierząt. Więc dbajmy o naszych mniejszych przyjaciół tak jak o siebie. Pamiętajmy, aby patrzeć na swojego mniejszego przyjaciela jak na członka rodziny i tak samo spełniać jego potrzeby.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820