logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Usługi dla zwierząt – z czego warto skorzystać?

Jeśli chcemy zaoszczędzić czas lub po prostu się na czymś nie znamy to zwykle sięgamy po pomoc specjalisty. W przypadku pielęgnacji zwierząt jest tak samo. Wolimy skorzystać z usług specjalisty, który wykona za nas usługę na wysokim poziomie i dodatkowo profesjonalnie. Taka osoba nie zrobi krzywdy naszemu pupilowi. Usługi dla zwierząt są idealną opcją, aby poprawić komfort życia pupila, ale także właściciela. Z czego więc warto skorzystać?

Groomerzy – profesjonalne usługi dla zwierząt

Groomer to inna nazwa psich i kocich fryzjerów. Jego zadaniem jest wiec dbanie o sierść pupili. Groomer ją przycina, czesze i myje, ale cały czas dochodzą nowe zadania związane z pielęgnacją zwierząt. Taka osoba może również obciąć pazury, umyć zęby, oczyścić uszy oraz wiele innych zabiegów na życzenie właściciela. Usunie wszelkie insekty (pchły, kleszcze, wszy) jeśli takie zauważy w czasie pielęgnacji.

Zwierzęcego fryzjera znajdziesz w prywatnych salonach, hotelach dla zwierząt, lecznicach dla zwierząt, a także w zakładach pielęgnacji psów i kotów.

Zdecydowanie warto korzystać z takiej usługi dla zwierząt, ze względu na znajomość prawidłowej pielęgnacji sierści. Fryzjer wszystkie kosmetyki dostosuje do konkretnego rodzaju sierści oraz do ewentualnych nadwrażliwości i uczuleń.

usługi dla zwierząt - z czego warto skorzystać?
Źródło: Freepik

Hotel dla psów i kotów

Ten rodzaj usługi dla zwierząt dotyczy opieki tymczasowej. Warto z nich korzystać w czasie dłuższych wyjazdów urlopowych, kiedy nie ma możliwości zabrania pupila ze sobą. Jest to miejsce, gdzie znajdziesz wiele innych usług. Jednak przede wszystkim hotele zajmują się opieką. Ich głównym zadaniem jest dbanie o komfort, bezpieczeństwo i zdrowie pupila w czasie nieobecności właścicieli. Odbywa się to poprzez zaspokajanie potrzeb: karmienie, spanie, zabawy i wyprowadzanie. Zrealizowanie wszystkich tych zadań gwarantuje, że większość zwierzaków poczuje się lepiej.

Dodatkowo oferta hoteli często jest rozszerzona o dodatkowe usługi dla zwierząt. Zwykle hotele dysponują grupą specjalistą w różnych dziecinach. Możesz tam znaleźć weterynarza, groomera, behawiorystę, czy trenera. W czasie pobytu pupil może zostać wykąpany, obcięty, zbadany itp.

Przy wyborze hotelu kierujmy się warunkami i opiniami, a nie ceną. W końcu tu chodzi o bezpieczeństwo najmniejszego członka rodziny.

Jak wygląda praca jako dog walker?

Petsitterzy – opiekunowie zwierząt

To usługa z kategorii opieki tymczasowej. Petsitter jest opiekunem, który może doglądać pupila w czasie nieobecności właściciela, bądź zajmować się nim w swoim domu. Jest to usługa, z której właściciele korzystają w czasie wyjazdów urlopowych, służbowych i innych, gdzie nie ma możliwości zabrania zwierzaka. Petsitter może zajmować się zwierzakiem na dłuższy czas lub krótszy.

Ogromną zaletą tych usług jest domowa atmosfera w czasie pobytu u Petsittera. Mamy również gwarancję pełnego indywidualizmu, ponieważ opiekun zwierząt nie dysponuje taką ilością miejsc noclegowych jak hotel. Jest to idealny wybór dla zwierząt, które nie przepadają za towarzystwem innych psów lub potrzebują czuć bliskość opiekuna.

Swojego idealnego petsittera znajdziesz w bazie opiekunów i hoteli – animalhotels.com

Behawioryści

Są to osoby, które badają i analizują zwierzęta pod kątem zachowania, emocji, potrzeb, problemów z dostosowaniem do środowiska. Zwykle są to problemy z jedzeniem, brakiem komfortu fizycznego i psychicznego, wyrażaniem naturalnych zachowań. Więc zdecydowanie warto się udać do behawiorysty, kiedy zauważymy, że nasz zwierzak ma problem, z którym się męczy, a my męczymy się razem z nim. Jest to wtedy sygnał, że zachowanie odbiega od wszelkich norm. Nieraz, wynika to z nieprawidłowego zaspakajania potrzeb, o których często nie mamy pojęcia. Jest to naturalne zjawisko, ponieważ właściciele nie są specjalistami w dziedzinie zwierzęcych zachowań, więc mają prawo do popełniania błędów. Natomiast zadaniem behawiorystów jest poprawa jakości życia właścicieli i ich pupili. Jest to długotrwały proces, ponieważ specjalista musi sprawdzić zachowanie zwierzaka pod każdym względem. Jednak odbywa się to przy współpracy z właścicielem, ponieważ to on zna doskonale swojego pupila. Wtedy behawiorysta ocenia czy jest to problem behawioralny czy szkoleniowy lub medyczny.

usługi dla zwierząt - z czego warto skorzystać?
Źródło: Freepik

Weterynarze – najważniejsze usługi dla zwierząt

Lekarze weterynarii zajmują się przede wszystkim leczeniem zwierząt domowych oraz hodowlanych. Jest to na tyle szeroka dziedzina, że poza leczeniem weterynarz dokonuje diagnoz, analiz stanu zdrowia, zapobiega wszelkim chorobom, wydaje opinie i orzeczenia, wykonuje badania laboratoryjne, a także udziela konsultacji dotyczącej pielęgnacji danego zwierzaka. Usługi weterynaryjne są jedynymi usługami, które wymagają od usługodawcy ukończenia studiów. Wynika to z faktu, że bez dyplomu nie jest możliwe uzyskanie tak dużej wiedzy na temat zwierząt.

Weterynarza powinniśmy odwiedzać za każdym razem, jeśli dostrzeżemy symptomy nadchodzącej choroby. Jednak poza wizytami związanymi z chorobami są jeszcze wizyty kontrolne. Bez regularnych wizyt nie można się obejść. Dlaczego to takie ważne? Regularne wizyty kontrolne i wykonywanie profilaktycznych badań pozwoli nam odpowiednio wcześnie wykryć choroby (zwłaszcza te groźne) lub zwyrodnienia. Zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” ma zastosowanie nie tylko u ludzi. Weterynarze uważają, że powinna odbyć się minimum jedna wizyta kontrolna w ciągu roku, jednak optymalna liczba to 2-3 wizyty.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820