logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Wyjeżdżasz? Koci hotel przyjdzie Ci z pomocą

Coroczny dylemat czy jechać na wyjazd czy odpuścić sobie ze względu na kota. Kochamy go i nie wyobrażamy sobie go zostawić chodź by na chwilę. Utarło się również stwierdzenie, że trzeba go wszędzie zabierać, bo tak robią inni. Nie każdy pupil jest taki sam i nie będzie lubił podróżowania tak samo jak inne zwierzaki. A dla właścicieli ważny jest ten odpoczynek raz do roku, kiedy nie trzeba się o nic martwić, a zwłaszcza o pracę. Dlatego nie rezygnujmy, koci hotel jak najbardziej się nim zajmie w czasie naszej nieobecności.

Czym jest koci hotel?

Jest to miejsce, gdzie bez problemów możemy oddać kota pod opiekę. Pracownicy hotelowi wykonują swoją pracę z pasją i zwykle poświęcają na to całe swoje życie. Nie wyobrażają sobie, żeby w ich życiu nie było zwierząt. Te najlepsze hotele mają do dyspozycji indywidualne pokoje z masą miejsca do zabawy. Twój pupil będzie się tam czuł jak na prawdziwych wakacjach. Każda opieka jest dostosowana do indywidualnych kocich potrzeb. Zwykle jest zalecane dla dłuższych pobytów. Jednak pomoc hotelu może okazać się przydatna także w czasie wyjazdów służbowych, choroby, przeprowadzki.

Wyjeżdżasz? Koci hotel przyjdzie Ci z pomocą
Źródło: Freepik

Dlaczego jest to dobry wybór?

Jeśli chodzi o wyjazdy urlopowe w czasie wakacji to jest to dość ciężki czas dla zwierząt. Wysokie temperatury są ciężkie do zniesienia i nie tylko ludzie mają problem z wytrzymaniem w upały. Kotki bardzo ciężko sobie radzą z upałami. Mogą być apatyczne, zmęczone, niechętne do zabawy, nie będą chciały jeść. Zanim weźmiemy zwierzaka na wyjazd pomyślmy czy nie będzie to dla nas męczarnia i czy zwierzak nie odchoruje tego psychicznie i fizycznie. Dlatego dalekie podróże są niewskazane w takim okresie. Jeśli więc nie mamy wyjścia to najlepszy będzie koci hotel. Spokój i stała opieka, którą gwarantują opiekunowie, zapewni większy komfort niż wyjazdy w obce miejsce. Jednak jest to miejsce odpowiednie dla kotów zsocjalizowanych i przygotowanych do obcowania z innymi osobnikami swojego gatunku oraz innymi ludźmi. Dodatkowo pozostawiając kota pod opieką specjalistów, mamy pewność, że rodzina, sąsiad czy znajomy nie zapomni o codziennych potrzebach pupila w natłoku własnych obowiązków. 

Petsitter przyda Ci się w wakacje

Zadania pracowników hotelowych

Pierwszym oraz najważniejszym elementem jest zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podopiecznych. Opiekunowie realizują te cele poprzez zaspokajanie podstawowych potrzeb takich jak: jedzenie, picie, umożliwienie załatwienia potrzeb fizjologicznych, spanie i zabawy. Zachowanie codziennego rytuału zredukuje stres wywołany nowym miejscem. Dodatkowo opiekunowie muszą dbać o czystość otoczenia, a przede wszystkim kuwety. Żwirek musi być dostosowany do potrzeb kota i wymieniany w razie potrzeby. W przeciwnym razie, kiedy kuweta będzie zabrudzona, kot zacznie załatwiać się poza nią i będzie to dla niego ogromny stres. Tutaj duże znaczenie ma rozmowa właściciela z opiekunem.

| Szukasz idealnego opiekuna? Wejdź na animalhotels.com

Sprawdź hotel, zanim go wybierzesz

Przed ostatecznym wyborem hotelu, wybierz się na jego osobiste odwiedziny. Warto także zrobić rozeznanie wśród rodziny i znajomych, bo może ktoś znał, korzystał lub słyszał jakieś opinie na temat miejsca. Jest to bardzo ważne, bo przecież chcemy, żeby nasz pupil miał jak najlepsze warunki i był bezpieczny. Przeprowadź także wywiad z opiekunami. Powiedz im wszystko na temat swojego pupila. Im więcej informacji mu przekażesz tym opieka będzie bardziej dostosowana od potrzeb kota. Brak jakiejś informacji może grozić poważnymi skutkami.

Wyjeżdżasz? Koci hotel przyjdzie Ci z pomocą
Źródło: Freepik

Koci hotel ratunek na każdą okazję

Hotel dla kota będzie idealnym ratunkiem dla osób, które mają różnego rodzaju wyjazdy: służbowe, urlopowe, ale nie tylko. Odpowiednimi momentami na skorzystanie z usług hotelu jest także przeprowadzka, choroba, pobyty w szpitalu i wszystkie sytuacje, w których ciężko nam się zająć kotem. Warto zaznaczyć, że nie można zostawiać kota samego dłużej niż jeden dzień.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820