logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Zawód petsitter – dowiedz się o nim więcej

Opieka nad zwierzakiem wymaga stałego poświecenia by zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Psa trzeba wyprowadzać minimum trzy razy dziennie, kotu trzeba wymienić żwirek w kuwecie. Jednak nie zawsze właściciel jest w stanie to spełnić, bo obowiązki domowe krzyżują się z obowiązkami zawodowymi, wyjazdami, chorobami. Co robić w takiej sytuacji?

Co robić, kiedy nie możemy zająć się pupilem?

Wtedy z pomocą przychodzi petsitter. Jest to zawód nastawiony na pomoc właścicielom pupili przy opiece nad nimi. To właśnie z jego usług powinniśmy skorzystać, kiedy potrzebujemy pomocy przy codziennych zadaniach lub po prostu nie chcemy, aby przebywał sam w czasie naszej nieobecności. Petsitter w tym czasie zajmie się naszym czworonożnym przyjacielem i zadba o jego bezpieczeństwo.

zawód petsitter - dowiedz się o nim więcej
Źródło: Freepik

Na czym polega praca jako petsitter?

Profesjonalna opieka zwykle skupia się na wielu elementach, które dążą do zaspokojenia potrzeb zwierzęcia. Jeśli jest to opieka nad psem, to konieczne jest wyprowadzenie go na spacer. W tym czasie opiekun musi zadbać o to, by psiak załatwił swoje potrzeby fizjologiczne, zażył ruchu na świeżym powietrzy, a przy tym spożytkował nagromadzoną energię. Petsitter musi zadbać przy tym o bezpieczeństwo psa. Spacery powinny być zróżnicowane. Dodatkowo spacery nie muszą być dobre tylko dla psów. Niektórzy właściciele wymagają, aby ich kotki zaznawały ruchu poza domem. Wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność, bo dużo częściej koty zrywają się ze smyczy.

Poza spacerami ważne jest także (i u psów, i kotów): karmienie, nawodnienie, dbanie o czystość (w tym sprzątanie kuwety), zabawa, wyczesywanie i ewentualne podawanie leków.

Bezpieczeństwo w pracy – petsitter

Ile kosztuje opieka nad psem i kotem?

Każda opieka jest wyceniana indywidualnie na wiele różnych sposobów. Pod uwagę brane są:

– termin – święta, dni wolne i sezonowe zwykle są droższe

– wielkość pupila – czy jest on wielki czy mały

– rodzaj pupila – czy jest to pies czy kot

– miasto i region – w dużych miastach ceny zwyczajnie są wyższe

– zakres obowiązków petsittera – czy jego praca ogranicza się jedynie do wyprowadzania psa, czy jest to kompleksowa opieka tymczasowa

– usługi dodatkowe – dodatkowe działania takie jak transport mogą być doliczone do całej kwoty opieki

Przeciętnie doba w psim hotelu kosztuje 50-100 złotych w dużym mieście. Petsitter sam dostosowuje cenę do usługi. Jeśli pupil przybędzie bez swoich rzeczy i na ostatnią chwilę, trzeba się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami.

Kim jest opiekun zwierząt?

Ile zarabia petsitter?

Wszystko jest uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim bardzo ceniony jest poziom usług oferowanych przez petsitterów. Im większe doświadczenie, tym wyższe wynagrodzenie. Do wyższych zarobków przyczyniają się również pozytywne opinie właścicieli, duża liczba zleceń i działanie w dużym mieście. Ostatni czynnik jest najważniejszy, ponieważ w większym mieście łatwiej znaleźć klientów. Często przy dużej liczbie zleceń opiekunowie nie traktują swojego zawodu jako pracy dorywczej, ale jako pełnoetatową pracę.

zawód petsitter - dowiedz się o nim więcej
Źródło: Freepik

Serwis animalhotels.com – pomoże Ci znaleźć petsittera

Z myślą o potrzebach właścicieli pupili stworzona została strona animalhotels.com. Jest to platforma łącząca potrzeby właścicieli zwierząt z opiekunami, którzy chcą pomóc właścicielom, a przy tym zarobić. Ułatwiony został kontakt oraz płatności. Kontakt odbywa się przez wbudowany czat. Natomiast płatności odbywają się bezgotówkowo przez platformę animalhotels.com. Dla bezpieczeństwa właścicieli i ich pupili wszystkie należności są przekazywane automatycznie na konto opiekuna dopiero w ostatni dzień opieki. Do tego czasu, jeśli pojawią się jakieś zastrzeżenia lub zagrożenia, właściciel ma możliwość zgłoszenia zespołowi animalhotels.com, że mają miejsce niepokojące działania. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość anulowania rezerwacji opieki.

W bazie animalhotels.com znajdują się setki ofert z całego kraju. Oferty zawierają opisy, zdjęcia, opisy opiekunów, udogodnienia, orientacyjną lokalizację i inne niezbędne informacje. Rezerwacja odbywa się w następujących etapach:

Na początek następuje wysłanie zapytania o rezerwację – informujemy w niej o chęci rezerwacji opieki w określonym czasie. Czekamy później na reakcję opiekuna. Petsitter akceptuje lub odrzuca rezerwację. Opiekun ma prawo odrzucić rezerwację, kiedy nie odpowiada mu termin, zwierzak itp. Jeśli rezerwacja zostanie zaakceptowana, dalszym etapem będzie płatność. Zanim dokona się płatności, właściciel powinien dogadać szczegóły z petsitterem i ewentualnie umówić się na spotkanie zapoznawcze. Na koniec właściciel powinien dokonać płatności. Po zakończeniu tego etapu już tylko pozostaje czekanie na dzień opieki.

Kamila Zdzienicka

Kamila Zdzienicka

kamila@aniamlhotels.com | +48 720 830 820