logo

infolinia czynna pn-pt. 
9:00-14:00
w pozostałych godzinach prosimy o wiadomość SMS
+48 731 830 820

Zwierzak w hotelu – co należy zabrać? Opieka nad zwierzętami

Rozłąka i zmiana otoczenia nie jest łatwa ani dla właściciela, ani tym bardziej dla naszego zwierzaka. Jak zadbać o to, by pupil mimo zmiany miejsca poczuł domowy klimat? Ułatwić nam to może skomponowanie jego bagażu w taki sposób, by zawierał rzeczy, do których nasz zwierzak jest przywiązany i kojarzą mu się z domem. Podpowiadamy jak za pomocą zawartości bagażu zadbać o zniwelowanie stresu u pupila podczas hotelowej wizyty.

Co wchodzi w skład hotelowego niezbędnika Twojego pupila?

Książeczka zdrowia? 

bez niej ani rusz. Jest to podstawowy dokument naszego zwierzaka, zawiera informacje o obowiązkowych szczepieniach, czy przebytych chorobach. Przed hotelową wizytą koniecznie sprawdź aktualność wszystkich niezbędnych badań. Dla hoteli dla psów i kotów jest to zasadniczy warunek do przyjęcia zwierzęcia.

ZWIERZAK W HOTELU – CO NALEŻY ZABRAĆ? OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI
Źródło: Freepik

Leki i suplementy

bezwzględnie należy przekazać hotelowym opiekunom wszelkie niezbędne informacje dotyczące stanu zdrowia pupila, dostarczyć przyjmowane przez niego leki, czy suplementy. Omówmy także przed przyjęciem zwierzaka najważniejsze kwestie zdrowotne.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Jedzenie

jeśli nasz zwierzak spożywa specjalistyczną, trudno dostępną karmę, warto zadbać o jej dostępność w hotelu dla psa lub kota poprzez uprzednie ustalenie tego z obsługą hotelową lub dostarczenie jej na miejsce. Podobnie w przypadku przysmaków. Mimo że hotele dysponują wyżywieniem, dieta zwierzaka jest indywidualną kwestią. Dodatkowo należy pamiętać, że psy i koty nie lubią zmian, a ich gwałtowne wprowadzenie może negatywnie odbić się na ich samopoczuciu i zdrowiu.

Pies i kot w jednym domu – opieka nad zwierzętami

Smycz, szelki/obroża

to przedmioty indywidualnie dopasowane do zwierzęcia, a my najlepiej znamy upodobania naszych pupili odnośnie wyboru obroży, czy szelek. Dla psa warto również zabrać kaganiec. Przedmioty te będą niezbędne podczas spacerów.

| Poszukujesz idealnego opiekuna? Odwiedź animalhotels.com

Zabawki

ulubione zabawki, gryzak, czy kocyk pomogą zwierzakowi szybciej zaaklimatyzować się w hotelowej przestrzeni. Zmiana miejsce i nowi ludzie łączą się z dużą ilością nieznanych bodźców, a co za tym idzie – ze stresem. Domowe przedmioty, wzbudzające pozytywne skojarzenia, pomogą zwierzakom go zniwelować.

ZWIERZAK W HOTELU – CO NALEŻY ZABRAĆ? OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI
Źródło: Freepik

Produkty do higieny, szczotka

zwierzęta, podobnie jak i ludzie przywiązują się nie tylko do sposobu żywienia, ale także do kosmetyków. Mimo że wybieramy dobrze wyposażone hotele, nie zaszkodzi dorzucić do bagażu ulubiony płyn, szampon i szczotkę. W przypadku kotów należy zastanowić się nad zabraniem żwirku, pupil może być przyzwyczajony do konkretnego rodzaju.

Hotel dla psa lub kota – co warto wiedzieć?

Z pomocą naszej listy pakowanie bagażu Twojego pupila powinno przebiec bez większych komplikacji. Dzięki uwzględnieniu domowych przedmiotów zminimalizujemy poziom stresu zwierzaka i sprawimy, że będzie on czuł się bezpieczniej. Istotne jest, by przed wizytą zwierzęcia w hotelu zapoznać się z jego szczegółową ofertą i regulaminem. Znajdziemy tam cenne informacje, które ukierunkują nasz wybór. Ważne jest również zadbanie o odpowiedni hotel. Dodatkowo przed rezerwacją hotelu należy uwzględnić w formularzu najistotniejsze informacje o naszym pupilu, o jego nawykach, potrzebach, problemach, czy harmonogramie dnia. Jest to niezbędna informacja, która trafia bezpośrednio do opiekuna, oszczędzając nasz czas i niwelując stres.

Joanna Karp

Joanna Karp